• In English
 • Оксана Коляда: Україна зобов’язана моніторити дотримання прав людини на свободу світогляду та віросповідання на території тимчасово окупованого Криму
  Міністерство у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, опубліковано 13 грудня 2019 року о 20:35

  Держава повинна фіксувати порушення, які здійснює Російська Федерація на території тимчасово окупованого Криму та відповідно реагувати на це, - переконана Міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Оксана Коляда.

  Зазначене питання обговорили під час зустрічі, ініційованої настоятелем собору архієпископом Сімферопольським і Кримським Української православної церкви (Православної церкви України) Кліментом. До наради долучились представники Міністерства юстиції, МКМС, представництва Президента України в Криму та громадськості.
  В результаті цієї наради вирішили:

  Врегулювати права власності на будівлю найбільшого храму УПЦ (ПЦУ)півострова - Кафедральний собор святих рівноапостольних Володимира та Ольги, який знаходиться в центрі Сімферополя.

  На постійній основі висвітлювати тематику утисків в Криму по відношенню до церкви, релігійної громади та про знищення ними культурно-історичних цінностей України та українців. Тут важливо надати розголосу діям РФ зокрема й на міжнародних майданчиках. «Зокрема, вже найближчими днями я озвучу цю проблематику під час свого виступу на Генасамблеї ООН», - зазначила Міністр.

  Зробити якісний аудит шкоди, яку РФ завдає своїми діями на півострові;

  Підтримати з боку держави, за допомогою Мінюсту, супроводжувати персональні скарги парафіян УПЦ (ПЦУ) в міжнародних судових інстанціях щодо порушення релігійних прав (таких понад 100).

  Розробити та подати до ВРУ законопроект, який би врегулював майнові права на півострові й розробити Постанову КМУ, задля вирішення питання по майновим правам стосовно приміщення храму та його устаткування.

  «Виясняти чому все це не відбувалось попередні майже 6 років - не бачу сенсу. Головне зробити власний план дій і рухатись далі. Та спершу я звернулась до самого Клімента з проханням припинити голодування, адже ми не можемо втратити таку патріотичну людину, такого борця за Україну та українців, яким він є», - заявила Оксана Коляда.