• In English
 • Оформити найпопулярніші ліцензії можна буде онлайн,- Ігор Дядюра
  Міністерство економіки України, опубліковано 17 серпня 2021 року о 16:05

  Уряд розпочав експериментальний проект з переведення в електронний формат дозвільно-ліцензійних процедур - він називається "Е-Дозвіл". Тепер для отримання однієї з 13 найпопулярніших ліцензій бізнесу достатньо буде подати онлайн-заявку через застосунок або портал“Дія”.

  Про це розповів заступник Міністра економіки з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Ігор Дядюра.

  “13 найпопулярніших ліцензій - це лише перший крок. Ми вже працюємо над розширенням переліку дозвільних документів, які можна буде оформити через “Е-дозвіл”. Скоро система повноцінно запрацює і підприємці зможуть оформляти перші ліцензії. Ймовірно, це будуть ліцензії на туристичну діяльність”,- зазначив Ігор Дядюра.

  За його словами, повноцінний запуск “Е-дозвіл” дозволить забезпечити:

  • електронну подачу документів та цифровізацію всіх процедур у сфері ліцензування, реалізацію стратегії paperless - отримати ліцензію можна буде швидко, не витрачаючи зайвого часу та ресурсів;
  • абсолютну прозорість процесу розгляду заявок - передбачається, що підприємці зможуть відстежити заявки, переглянути стан їх опрацювання та звертатися зі скаргами в разі потреби;
  • контроль контролерів - порушення термінів розгляду заявок стане приводом для перевірки роботи відповідальних чиновників.

  Крім того, запуск проекту “Е-дозвіл” сприятиме масштабній дерегуляції. Наразі повний список всіх ліцензій, дозволів, погоджень налічує понад 1,5 тис. позицій. Проте багато з них є неактуальними та застарілими.

  “Ліцензування має залишитися лише в тих сферах, де є небезпека для життя, здоров'я, екології. Все інше має перейти на декларативні рейки та в зручний цифровий формат. Ми маємо зробити так, щоб держава насправді стала сервісною службою для бізнесу та громадян. Це дозволить сформувати довіру до держави та покращити бізнес-клімат України”, - додав заступник Міністра.