• In English
 • Одним з нових напрямків взаємодії НАТО з Україною є активне залучення жінок до вирішення безпекових проблем, - заступник Генсека НАТО Роуз Гьотемюллер
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 09 березня 2018 року о 21:05

  Одним з пріоритетів на порядку денному співробітництва з НАТО є обговорення нових можливостей, які можуть відкритися для України за результатами Саміту Альянсу, який відбудеться у липні цього року в Брюсселі. "Ми розраховуємо на проведення Комісії Україна-НАТО на рівні глав держав та урядів країн Альянсу", - заявила Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час зустрічі із Заступником Генерального секретаря НАТО Роуз Гьотемюллер у Брюсселі.

  У свою чергу Заступник Генсека НАТО зазначила, що Альянс високо цінує інтенсивну співпрацю з Україною в різних сферах і зацікавлений в її розширенні. Одним з нових напрямків взаємодії є активне залучення жінок до вирішення безпекових проблем. Україна два роки тому затвердила Національний план дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2020 року. «Ми виконуємо цей план і намагаємося зробити так, щоб правами жінок в Україні опікувалися не лише 8 березня, а 365 днів на рік», - зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  Вона підкреслила, що наша держава захищає себе від Росії на всіх фронтах: від кібервтручань, військових, інформаційних, гібридних атак, і, де-факто, вже стала східним флангом НАТО. «Росія не змінює своєї агресивної політики, її ціль не обмежується виключно Україною, а тому ми розраховуємо, що Альянс залишатиме діалог з Росією на нинішньому мінімальному рівні», - зазначила Віце-прем’єр-міністр.

  Сторони обговорили також останні події, пов’язані з газовим шантажем Росії. «Ми дуже вдячні Польщі, Словаччині та Угорщині за допомогу в оперативному вирішенні питання з поставками газу. Росія прагне представити Україну як ненадійного партнера, але це не вийде. Україна робить все задля енергетичної безпеки – як власної, так і країн-партнерів», - зазначила Віце-прем’єр-міністр.

  Під час зустрічі сторони обговорили питання блокування Угорщиною взаємодії Україна-НАТО. Іванна Климпуш-Цинцадзе наголосила на тому, що поведінка Угорщини щодо України є неприпустимою. Надзвичайно важливою на сьогодні має бути саме єдність і солідарність всіх країн НАТО, а обговорення питань двостороннього порядку денного не повинно обмежувати співробітництво України з Альянсом.

  Сторони домовилися про наступну зустріч під час запланованого на 28 березня засідання Комісії Україна-НАТО на рівні послів для представлення Україною Річної національної програми Україна-НАТО на 2018 рік.

  Одним з нових напрямків взаємодії НАТО з Україною є активне залучення жінок до вирішення безпекових проблем, - заступник Генсека НАТО Роуз Гьотемюллер Одним з нових напрямків взаємодії НАТО з Україною є активне залучення жінок до вирішення безпекових проблем, - заступник Генсека НАТО Роуз Гьотемюллер