• In English
 • Одеса та Ніжин планують впровадити поглиблене ЕСКО-партнерство у міських школах та дитсадках

  Незважаючи на період зимових свят, услід за місцевою владою Савранського району на Одещині, проекти з енергосервісу (ЕСКО) за моделлю поглибленого партнерства планують впроваджувати в містах Одеса та Ніжин.

  У м. Ніжин затверджено істотні умови для 2 договорів на загальну суму понад 3,3 млн грн для впровадження енергосервісу за механізмом поглибленого партнерства у:

  загальноосвітній школі № 9; спортзалі цього навчального закладу.

  У той же час в Одесі оголошено 4 тендери на закупівлю енергосервісу, який впроваджуватимуть разом замовники та інвестори у таких закладах:

  школа № 263 (пропозиції подаються до 28 січня, економія на користь учасника - 50%);

  школа № 84  (пропозиції подаються до 28 січня, економія на користь учасника - 40%);

  школа № 86 (пропозиції подаються до 28 січня, економія на користь учасника - 55%);

  дитячий садок № 88 (пропозиції подаються до 22 січня, економія на користь учасника - 82%).

  «У рамках зазначених проектів планується реалізація не поодиноких, а цілого комплексу енергоефективних заходів, у т. ч. за активної участі замовника», - пояснив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук та додав, що така співпраця допоможе отримати максимальну економію енергоресурсів та витрат на комунальні послуги, а також швидше повернення інвестицій.

  Нагадуємо, що 2018 рік став проривним у розвитку енергосервісу в Україні. За рік укладено 206 ЕСКО-договорів на суму контрактів близько 200 млн гривень, що в 10 разів більше, ніж у 2016 році.

  Водночас започатковано потужну роботу щодо реалізації ЕСКО-проектів на об’єктах міністерств та відомств. Вже впроваджуються 4 договори на модернізацію насосних станцій Держводагентства на суму понад 33 млн гривень.

  «Закликаю усіх використовувати ЕСКО-механізм! Це ідеальний формат взаємовигідної співпраці органів влади та інвесторів задля корисної справи – підвищення енергоефективності бюджетних установ та об’єктів державної власності», - наголосив Сергій Савчук.

  Дізнавайтеся про потенційні ЕСКО-об’єкти на сайті Держенергоефективності.