• In English
 • Очільник МЗС Естонії Урмас Рейнсалу відвідав Чорнобильську зону відчуження

  4 серпня у рамках візиту в Україну Міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу разом із заступником Міністра захисту довкілля та природних ресурсів Олександром Краснолуцьким та головою ДАЗВ Євгеном Крамаренком побував у звільненій від російської окупації Зоні відчуження.

  Делегація відвідала оглядовий майданчик об’єкта «Укриття», захисну споруду № 1, де під час окупації ЧАЕС російські війська утримували полонених бійців Національної гвардії України, місто Прип'ять та місця дислокації росіян у «Рудому лісі». Урмас Рейнсал на власні очі побачив наслідки від дій рашистів у Чорнобильській зоні.

  За його словами, естонський Уряд стурбований безчинствами, які коїла російська армія на території Зони відчуження. Тож для них було важливо особисто переконатися, що Україна контролює радіаційний фон та ситуацію на об’єктах Зони відчуження.

  «Цього року до ситуації у Чорнобильській зоні відчуження через дії росії була прикута увага усього світу. рф намагалася залякати Україну та світ ядерним шантажем. Через дії окупантів також сильно постраждала найбільша унікальна заповідна зона України – Чорнобильський радіаційно-екологічний заповідник. Там було знищено вогнем близько 12 тисяч гектарів. Це величезні втрати для флори та фауни. Наразі Зона досі оговтується від брудних «рук» росії», - розповів заступник Міністра Олександр Краснолуцький.

  Також Урмас Рейнсалу зустрівся з працівниками зони відчуження. Міністр МЗС Естонії подякував їм за самовіддану роботу та мужність.

  Олександр Краснолуцький, у свою чергу, подякував Урмасу Рейнсалу за всебічну підтримку України у боротьбі з агресією рф.