• In English
 • Об’єднавши зусилля, з допомогою держави, ми зможемо забезпечити розвиток вугільної галузі, - Анатолій Корзун

  Об’єднавши зусилля, з допомогою держави, вдасться забезпечити розвиток вугільної галузі. Про це йшлося на засіданні розширеного Пленуму  ЦК профспілки працівників вугільної промисловості України, що пройшло 19 лютого в  приміщенні Міненерговугілля України за участю заступника Міністра Анатолія Корзуна, народних депутатів, представників Кабінету Міністрів України, керівництва ТЕКа.

  Голова ЦК Профспілки Віктор Турманов окреслив проблемні питання галузі в цілому, серед яких потреба модернізації  та  технічного переоснащення шахт, виплата заробітної плати, розрахунки підприємств за електроенергію, збереження кадрового потенціалу шахтарів  тощо.

  Заступник Міністра Анатолій Корзун зазначив, що рішення про створення Національної вугільної компанії, оприлюднене Урядом,  –  є однією з важливих складових виходу із ситуації, що склалася. У попередні роки виділялися незначні кошти на технічне переоснащення шахт, які не завжди використовувалися ефективно. На його думку, шахти потребують державної підтримки, водночас Міненерговугілля очікує пропозицій щодо оптимізації роботи підприємств та нових підходів до господарювання. Заступник Міністра також повідомив, що з 1,3 млрд грн, закладених у Державному бюджеті на 2018 рік, 400 млн грн передбачено спрямувати саме на модернізацію та технічне переоснащення шахт. Висловив сподівання, що Рада директорів новоствореної Національної вугільної компанії буде приймати рішення прозоро та визначатиме пріоритетність напрямків фінансування.  

  Також А. Корзун зупинився на проблемному питанні добудови шахти «Нововолинська» № 10. При цьому звернув увагу, що роботи з будівництва наразі  виконані на 85%, тому  висловив сподівання, що держава знайде кошти на добудову єдиної в Україні нової шахти, яка має перспективи та забезпечить нові робочі місця.  

  Учасники заходу обговорили питання збуту вугілля, введення нових лав, переведення енергоблоків на вугілля газової групи, імпорту вугілля.  ВІдповідаючи на питання гірників, А. Корзун зауважив, що імпортоване вугілля надходить на підприємства, що не належать до сфери управління Міненерговугілля. З бюджету держави кошти на закупівлю імпортованого вугілля не виділялися.

  Гірники порушували питання про закриття нерентабельних шахт, при цьому наголошували про потребу впровадження відповідних соціальних програм для підтримки шахтарів, що підлягають вивільненню внаслідок реструктуризації.