• In English
 • Обрахунок збитків довкіллю внаслідок війни, створення сміттєобробної інфраструктури та питання екологічної безпеки: Руслан Стрілець з робочою поїздкою відвідав Полтавщину

  Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець спільно з головою Полтавської обласної державної адміністрації Філіпом Проніним та місцевими громадами обговорили низку актуальних питань:

  обрахунок збитків довкіллю, завданих постійними обстрілами рф. За час повномасштабного вторгнення росія вчинила в Україні понад 2,7 тис. злочинів проти довкілля. Їх вже можна оцінити у понад 2,1 трлн грн. З цієї суми збитки довкіллю Полтавщини складають понад 1 млрд гривень, або приблизно 1%. Це лише по 12 зафіксованих випадках.

  “Переконаний, що кожен “приліт”, кожна ракета, кожен дрон, кожен вибух, кожен розлив нафтопродуктів внаслідок дій рф – це те, за що агресор повинен заплатити. Тому доручив Державній екологічній інспекції України використовувати всі наявні інструменти та посилити роботу із фіксації та обрахунку збитків довкіллю. Притягнення агресора до відповідальності є не лише нашим внутрішнім треком, але й зовнішньополітичним”, – наголосив Міністр.

  розбудова інфраструктури та вирішення проблем із відходами в регіоні. 

  “На Полтавщині сьогодні налічується близько 16% від загальної кількості сміттєзвалищ по країні. Вони мають бути нарешті ліквідовані. Адже сьогодні країна рухається цивілізованим європейським шляхом управління відходами. Відтак екологічні інспектори повинні “взути чоботи” та перевірити кожне місце накопичення відходів у регіоні. Дав доручення щомісяця звітувати про проведену роботу”, – зазначив Руслан Стрілець.

  Крім того, із ОВА та громадами команда Міндовкілля продовжила започаткований ще на Київщині трек щодо створення сучасної сміттєобробної інфраструктури в країні. Це ті інвестиційні проекти, які необхідні кожному регіону та які підтримуються Європейською Комісією.

  екологічна безпека. Попри війну, маємо “тримати руку на пульсі” та послідовно вирішувати поточні довкіллєві питання, не відкладаючи їх до Перемоги. Це і питання якості води, і забруднення довкілля від господарської діяльності тощо. Міністр доручив Держекоінспекції у співпраці із обласною військовою адміністрацією сформувати перелік потенційних об'єктів, які мають бути перевірені.

  захищеність людей та допомога у проходженні цьогорічного опалювального сезону. Для Полтавщини важливо забезпечити сільське населення паливною деревиною і ДП “Ліси України” працюють над цим.