• In English
  • Обговорено питання спільного контролю у пунктах пропуску через українсько-молдовський держкордон

    Сьогодні, 23 січня, Голова Державної прикордонної служби України Сергій Дейнеко провів робочу зустріч з очільником Місії Європейського Союзу з прикордонної допомоги Молдові та Україні (EUBAM) Славоміром Піхором.

    Ключовими питаннями зустрічі стали приведення діючих протоколів про спільний контроль у шести пунктах пропуску на українсько-молдовському кордоні у відповідність з новою Угодою, а також підготовка до організації спільного контролю у пунктах пропуску «Платонове – Гоянул Ноу» і «Кучурган – Новосавицьке» (залізн.) проектів нових протоколів.

    Крім того, було обговорено і питання узгодження механізму реалізації статті 9 Угоди між Урядом України і Урядом Республіки Молдова про організацію спільного контролю в пунктах пропуску через українсько-молдовський державний кордон. Учасники зустрічі наголосили на необхідності заново провести внутрішньодержавні процедури для підготовки пакета необхідних документів до підписання.

    Наприкінці зустрічі Сергій Дейнеко подякував Славоміру Піхору за внесок EUBAM у налагодження взаємодії між прикордонними відомствами України та Республіки Молдова, а також висловив сподівання на подальшу допомогу європейських експертів EUBAM, оскільки нові загрози на державному кордоні формуються постійно і протидіяти їм – спільна справа правоохоронних структур обох країн, не лише прикордонників.