• In English
 • Обговорені інфраструктурні проекти спільного інтересу країн Східного партнерства

  10 квітня 2019 року в м. Київ в рамках проекту EU4Energy Governance за ініціативи Енергетичного Співтовариства проведено семінар з оцінки інфраструктурних проектів спільного інтересу країн Східного партнерства в сфері енергетики (в сфері газу та електроенергії) за участі представників ЄБРР, Представництва України в ЄС, країн Східного Партнерства, а саме України, Вірменії, Білорусі, Грузії та Молдови.

  В рамках семінару представлено методологію оцінки затрат та переваг таких інфраструктурних проектів на основі аналізу впливу на збільшення ринкової інтеграції, конвергенції цін, забезпечення електро- та газопостачання, посилення конкуренції та стійкості енергосистеми, екологічну складову, а саме на рівень викидів СО2, рівень втрат при передачі електроенергії та газу.

  Фахівці EU4Energy на базі фактичного аналізу п'яти інфраструктурних проектів спільного інтересу в сфері електроенергетики та двох в газовому секторі представили перелік проектів спільного інтересу країн Східного партнерства (РЕРІ).

  Янез Копач, директор Секретаріату Енергетичного Співтовариства підкреслив, що європейська сторона прикладе максимум зусиль для передачі зазначеного переліку міжнародним та європейським фінансовим установам, що дозволить країнам Східного партнерства розширити інвестиційні можливості для цих проектів.

  Від Міненерговугілля в згаданому заході взяли участь представники Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції (Плахотнюк О., Руженкова В.), Директорату енергетичних ринків (Задорожнюк Ю., Мартинюк А., Рамазанов В., Глиняний В., Вдовін Д.) та Управління забезпечення перспективного розвитку ПЕК та координації будівництва об’єктів ПЕК (Карпенко Т.), а також представники підприємств ПЕК, а саме ДП «НЕК «Укренерго», АТ «Укртрансгаз» та ПАТ «Магістральні газопроводи України».