• In English
 • Обережно — кібершахраї: поліцейські закликають громадян бути максимально обережними
  Національна поліція України, опубліковано 08 серпня 2023 року о 13:36

  Правоохоронці фіксують збільшення кількості випадків шахрайств. Довірливі громадяни надають невідомим особам персональні та банківські дані, а також без вагань перераховують свої заощадження. Інколи це десятки тисяч гривень.

  Так, днями від дій аферистів постраждали троє жителів Херсонщини. Через різні шахрайські схеми та свою довірливість громадяни втратили усі заощадження.

  Черговою жертвою шахраїв став 59-річний херсонець. Чоловік у соціальній мережі побачив оголошення про надання фінансової допомоги від нібито міжнародної організації. Він перейшов за посиланням, увів свої особисті дані та реквізити банківської картки. Йому на телефон прийшов код підтвердження та після вводу цього коду з картки заявника зникли 23 тисячі гривень.

  За такою ж схемою втратила свої заощадження 56-річна жінка. Їй на мобільний телефон прийшло повідомлення про отримання грошової допомоги від міжнародної організації, де потрібно було ввести PIN-код картки та зареєструватися. Після введення усіх даних із банківської картки заявниці зникли 4800 гривень.

  Також до поліції звернувся 48-річний житель Херсонського району. Він повідомив, що знайшов у мережі Інтернет оголошення про продаж автомобіля за прийнятною ціною. Заявник зв’язався з продавцем, домовився про покупку транспортного засобу та перерахував за автомобіль 70 тисяч гривень. Після цього продавець зник і більше на зв'язок не виходив. 

  А ось на Рівненщині жінка хотіла купити мопед, однак через дії шахраїв сплатила вдвічі більше вказаної суми без отриманого транспортного засобу.

  А у Львівській області до 75-річного пенсіонера зателефонувала невідома особа та, назвавшись працівником банку, повідомила, що його пенсійна картка заблокована, тож необхідно надати персональні дані для її розблокування. Після цього з картки заявника було знято всі гроші.

  За усіма фактами відкриті кримінальні провадження за ст. 190 «Шахрайство» ККУ.

  Своєю чергою, кіберполіцейські радять:

  • отримуйте інформацію, особливо щодо фінансових виплат, лише з офіційних джерел;
  • уважно перевіряйте URL-адресу сайту, один непомітний символ може означати, що ви потрапили на фішинговий ресурс;
  • не переходьте за сумнівними посиланнями та не вводьте реквізити платіжних карток на незнайомих і підозрілих веб-сайтах;
  • шахраї розраховують на неуважних і технічно неосвічених людей, як правило старшого покоління. Тому попередьте своїх батьків, дідусів і бабусь, щоб вони не переходили за жодними посиланнями;
  • якщо ж фінансова інформація розголошена, негайно зверніться до банку та заблокуйте картку.

  Не дайте ошукати себе! Одразу ж повідомляйте про подію до поліції за номером «102».