• In English
 • До Дня рятівника нагороди отримали фахівці Служби порятунку та лауреати акції "Герой-рятувальник року"
  Державна служба України з надзвичайних ситуацій, опубліковано 18 вересня 2020 року о 08:36

  За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, зразкове виконання службового обов’язку та з нагоди Дня рятівника Президент України Володимир Зеленський вручив державні нагороди особовому складу Служби порятунку. Урочисті заходи відбулися у Львові 17 вересня.

  Так, орденом “За мужність” І ступеня було нагороджено командира авіаційної ескадрильї Спеціального авіаційного загону Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту Володимира Леонова.

  Орденом “За мужність” І ступеня - пожежного-рятувальника Василя Івасюка.

  Ордени Данила Галицького отримали Дмитро Бондар, Павло Корчагін, Олександр Поляшенко та Олексій Шаруда.

  Рятувальники Іван Самардак, Юрій Терентьев, Леонід Шкільнюк нагороджені медаллю "За бездоганну службу" ІІІ ступеня.

  Командир відділення з Івано-Франківщини Іван Грабівчук отримав медаль "За врятоване життя".

  Цього ж дня Глава держави взяв участь у церемонії нагородження лауреатів Всеукраїнської акції "Герой-рятувальник року", яке відбулося у Львівському університеті безпеки життєдіяльності.

  Десять сміливих та небайдужих українців отримали від Президента України Володимира Зеленського цінний подарунок та диплом лауреата Акції від Голови Державної служби з надзвичайних ситуацій Миколи Чечоткіна.

  Наймолодша лауреатка Іванна Савка із Закарпаття 17 жовтня 2019 року врятувала молодшого братика під час пожежі у будинку.

  Закарпатський рятувальник Антон Тарасов надав необхідну допомогу чоловікові, якому стало зле у лісі під час збирання грибів. Успішною цю рятувальну операцію зробила маленька собачка Капітошка - вона не відходила від свого господаря, і саме її гавкіт привернув увагу нашого колеги.

  Олександр Хачко із Запорізької області, ризикуючи власним життям, врятував 11-річну дівчинку, яка провалилася під кригу на місцевому озері.

  Тернопільчанин Сергій Гловіцький врятував свого друга, що постраждав від вибуху у місцевому клубі, де проходила репетиція Різдвяного вертепу.

  Микита Пономаренко врятував чоловіка, що знепритомнів у морі під час купання на Одещині.

  Дарія Бабій з Тернопільщини вчасно прийшла на допомогу трьом дітям 2016, 2014 та  2008 років народження, які залишились замкненими, без нагляду дорослих, в охопленому пожежею будинку. Через вибите вікно жінка по-одному витягла дітей на вулицю.

  Черкаський школяр Ярослав Степаненко врятував хлопчика, який потрапив до глиняного котловану, глибиною 4 метри, що був вщент заповнений технічною водою, на човновій станції біля Смілянської ТЕЦ.

  18-річний студент Вадим Невмержицький врятував двох неповнолітніх дівчат, що тонули в річці у с. Дівошин Овруцького району.

  Віктор Іващенко з Житомирщини під час пожежі в житловому будинку у с. Дружбівка врятував літню жінку 1931 року народження, яка самостійно не пересувалася.

  Прокурор прокуратури Київської області Казбек Тедеєв витягнув водія та пасажирку з авто, яке злетіло з дороги у Русанівський канал.