• In English
 • НСЗУ: Знеболювальні для паліативних пацієнтів тепер в програмі реімбурсації
  Національна служба здоров’я України, опубліковано 31 серпня 2023 року о 12:31

  Паліативні пацієнти можуть отримати знеболювальні за програмою “Доступні ліки”. Від сьогодні набув чинності оновлений Реєстр лікарських засобів та медичних виробів, які підлягають реімбурсації. Загалом він містить 515 торгових назв препаратів і медвиробів. Їх вартість частково або повністю відшкодовує НСЗУ.

  «НСЗУ продовжує розширювати програму реімбурсації. Додалися знеболювальні препарати для паліативних пацієнтів. Завдяки простому алгоритму програми, отримати ліки і медпрепарати за рецептом можна в будь-якій із 13 568 аптек, які є учасницями програми реімбурсації лікарських засобів по всій країні. Вартість лікарських засобів та медвиробів аптекам відшкодує НСЗУ», – зазначила голова НСЗУ Наталія Гусак.

  До програми реімбурсації увійшли шість препаратів Морфіну в таблетках – чотири безоплатні та два з доплатою. Пацієнти зможуть отримати їх за електронним рецептом в аптеках із договором з НСЗУ.

  Знеболювальні лікарські засоби для паліативних пацієнтів необхідні людям з важкими, часто невиліковними захворюваннями. Наприклад, онкологія у ІІІ-ІV стадії, ВІЛ-інфекція/СНІД, туберкульоз у пізній стадії, серцево-судинні, неврологічні, атрофічно-дегенеративні та інші прогресуючі захворювання.

  Отримати знеболювальні можуть пацієнти, які мають встановлені: основний діагноз, паліативний статус та хронічний біль.

  Щоб отримати знеболювальні потрібно:

  1. Звернутися до сімейного або лікуючого лікаря:

  • Пацієнтам із онкологією – звернутися до лікаря первинної медичної допомоги. Лікар при наявності паліативного статусу встановить діагноз хронічний біль і створить електронний рецепт.
  • Пацієнтам із психічними розладами: звернутися до лікаря-психіатра. Лікар при наявності паліативного статусу встановить діагноз хронічний біль і створить електронний рецепт.
  • Іншим паліативним пацієнтам: звернутися за направленням сімейного лікаря до лікаря-спеціаліста. Лікар при наявності паліативного статусу встановить діагноз хронічний біль і призначить знеболювальні засоби. Далі – звернутися до сімейного лікаря, який створить електронний рецепт.

  2. З електронним рецептом звернутися до аптеки, яка має договір з НСЗУ.

  3. Отримати знеболювальні препарати безоплатно або з частковою доплатою в аптеці з договором з НСЗУ.

  Знайти найближчу аптеку, яка відпускає ліки та медпрепарати за програмою реімбурсації, можна за телефоном контакт-центру НСЗУ 16-77. Або за допомогою дашборда на сайті НСЗУ https://edata.e-health.gov.ua/e-data/dashboard/pharmacy-map.

  Загалом програма реімбурсації включає 515 торгових назв лікарських засобів та медвиробів:

  232 – для лікування серцево-судинних захворювань (в т.ч. для профілактики інсультів та інфарктів);

  53 – для лікування цукрового діабету 2 типу;

  4 – для лікування нецукрового діабету;

  23 (+9 комбінації) – для лікування хронічних хвороб нижніх дихальних шляхів;

  65 – для лікування розладів психіки та поведінки, епілепсії;

  7 – для лікування хвороби Паркінсона;

  21 – для лікування осіб у посттрансплантаційному періоді;

  72 – препарати інсуліну;

  6 – для знеболення паліативних хворих;

  23 – тест-смужки для визначення рівня глюкози в крові.

  Уже з жовтня пацієнти з діабетом І типу зможуть отримати тест-смужки за програмою реімбурсації. Відповідні зміни внесло Міністерство охорони здоров’я наказом  від 26.08.2023 № 1537 "Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 21 серпня 2023 року № 1495”.