З початку року медичну допомогу при інфаркті отримали 9609 пацієнтів. Лікування гострого інфаркту міокарда повністю безоплатне для пацієнтів, адже входить у Програму медичних гарантій та є пріоритетною послугою.
Загалом за лікування НСЗУ виплатила лікарням за меддопомогу пацієнтам з підозрою та діагностованим інфарктом понад 242,7 млн грн з початку року.
Найбільші виплати отримали:
Хмельницький обласний серцево-судинний центр – 12,3 млн грн;
Київська обласна клінічна лікарня – 9,51 млн грн;
Львівський обласний клінічний лікувально-діагностичний кардіологічний центр – 9,13 млн грн.
Чернівецький обласний клінічний кардіологічний центр – 9,07 млн грн.
Отримати безоплатну медичну допомогу можна у закладах, які мають договір із НСЗУ на пакет: “Медична допомога при гострому інфаркті міокарда” . Нині допомогу за цим пакетом можна отримати в 73 лікарнях України.
Пацієнту з підозрою на інфаркт міокарда не потрібне направлення лікаря, щоб отримати медичну допомогу безоплатно. Адже це невідкладний стан і людину в потрібний медичний заклад доставить екстрена допомога. Медична допомога також безоплатна при самозверненні та переведенні з іншої лікарні. Медики мають надати допомогу безоплатно, незалежно від наявності декларації з лікарем.
Діагностику, лікування та реабілітацію в гострому періоді оплачує Нацслужба здоров’я України. В межах пакету “Медична допомога при гострому інфаркті міокарда” пацієнту забезпечується:
- Первинний огляд лікарем. Оцінка загального стану
- Лабораторні та інструментальні дослідження цілодобово (клінічний та біохімічний аналізи крові, в т.ч. екстрене визначення біохімічних показників і специфічних тестів крові для підтвердження пошкодження міокарда. КТ, МРТ, ЕКГ, ЕХО-КГ, ангіографія, рентгенологічне дослідження).
– Лікарське спостереження та медсестринський догляд.
– Консультації інших лікарів
– Лікування гострого інфаркту міокарда. Зокрема катетеризація коронарних артерій серця з відновленням кровотоку.
- Знеболення на всіх етапах діагностики та лікування.
– Забезпечення лікарськими засобами з Нацпереліку основних лікарських засобів, необхідні медвироби та витратні матеріали.
– Реабілітаційна допомога в гострому реабілітаційному періоді
– Харчуванням в умовах стаціонару.
Вартість лікування за кожного пацієнта оплачує НСЗУ. За медичну допомогу при гострому інфаркті міокарда без проведення стентування НСЗУ перераховує закладу 25 261 грн. При проведенні стентування – 43 573 грн. Варто зауважити, що стенти Програма медичних гарантій не покриває. Їх заклади охорони здоров’я отримують шляхом централізованих закупівель МОЗ.