• In English
 • НСЗУ виплатила понад 148 млн грн за надання медпослуг мобільними бригадами, що виїжджають до пацієнтів з підозрою на COVID-19
  Національна служба здоров’я України, опубліковано 14 вересня 2020 року о 13:38

  У серпні мобільні бригади здійснили забори матеріалів у пацієнтів для здійснення 205 тисяч тестувань методом ПЛР. Найзавантаженішими були мобільні бригади Київської області, де на одну бригаду припадало 365 тестувань.

  На сьогодні НСЗ законтрактувала 936 медичних закладів на надання послуг мобільними бригадами. З них майже 600 закладів - це заклади первинної меддопомоги. Загалом, в цих закладах створено 1592 мобільні бригади.

  НСЗУ виплатила цим закладам за надання мобільними бригадами послуг населенню понад 148 млн грн.

  Найбільша кількість мобільних бригад працює у Харківській області – 100 бригад, Львівській – 95, в Запорізькій та Дніпропетровській областях – по 93 бригади.

  Всього в серпні мобільні бригади здійснили забори матеріалів у пацієнтів для здійснення 205 тисяч тестувань методом ПЛР. Порівняно з липнем загальна кількість тестувань бригадами у серпні зросла на 30%. У середньому одна мобільна бригада здійснила у минулому місяці 131 забір матеріалу для тестувань.

  Найбільш завантаженими в серпні були мобільні бригади Київської області, де на одну бригаду припадало 365 тестувань, в місті Києві – 284 тестування на бригаду, Рівненській – 208, Тернопільській – 203, Закарпатській - 197, Волинській – 188.

  Зважаючи на таку високу завантаженість, медзакладам в цих регіонах варто було б збільшити кількість мобільних бригад. Що дозволить забезпечити своєчасність тестування всіх пацієнтів, які цього потребують, та вчасно почати їх лікування в разі підтвердження діагнозу COVID-19.

  Рівень захворюваності на COVID-19 за останні тижні суттєво зріс. Відсьогодні 3 обласних центри потрапили до «червоної зони» адаптивного карантину, а столиця – до «помаранчевої». В такій ситуації надзвичайно важливо вчасно поставити діагноз людині, яка має ознаки коронавірусної хвороби, та почати лікування, щоб запобігти серйозним ускладненням, які спричиняє COVID-19. І в цьому допомагають мобільні бригади, які приїжджають до пацієнтів з підозрою на COVID-19 та беруть зразки для проведення ПЛР-тестування.

  Нагадуємо, якщо з’явилися симптоми COVID-19 - лихоманка, кашель, задишка, утруднене дихання - хворий має зателефонувати своєму лікарю, з яким укладено декларацію. Йти до лікарні не потрібно.

  За необхідності, лікар спрямує до пацієнта мобільну бригаду для взяття аналізів для тестування на COVID-19. Хворому не потрібно шукати самостійно, де зробити тестування. За викликом лікаря до нього додому зобов’язана приїхати мобільна бригада. Вона бере зразки для тестування і доставляє їх в лабораторію.

  Якщо хворий не має свого лікаря, або лікар відмовив у виклику мобільної бригади попри наявність симптомів, необхідно зателефонувати на регіональну телефонну «гарячу лінію» з питань COVID. Тоді бригаду викличе диспетчер обласної «гарячої лінії». Номер телефону можна знайти на сайті НСЗУ, на сайті covid19.gov.ua. Результати тестування повідомлять пацієнту та його лікареві. У разі підтвердження діагнозу лікар має надати рекомендації щодо самоізоляції та лікування в домашніх умовах, якщо перебіг захворювання легкий. Або порекомендує звернутись до лікарні, якщо перебіг важкий. Особи, які контактували з хворим, також мають пройти тестування на COVID-19.

  У разі якщо стан є критичним (утруднене дихання, висока температура) - слід зателефонувати до «швидкої». Якщо за висновком бригади екстреної меддопомоги хворий не потребує госпіталізації, то йому нададуть необхідну медичну допомогу на місці та рекомендації стосовно самоізоляції. Також бригада екстренки направить мобільну бригаду для забору зразків для тестування.

  Якщо ж пацієнта госпіталізують, тестування на COVID-19 і все необхідне лікування ви отримаєте в медичному закладі. Наголошуємо, всі послуги з лікування коронавірусної хвороби в лікарні та необхідні для цього ліки є для пацієнта безоплатними.