• In English
 • НСЗУ оплатила пологи для майже 61 тисячі жінок
  Національна служба здоров’я України, опубліковано 07 серпня 2020 року о 11:33

  У наступному році медична допомога при пологах залишиться пріоритетною послугою. НСЗУ пропонує збільшити тариф на надання медичної допомоги при пологах втричі - до 24 тис грн.

  Щороку в Україні народжують понад 300 тисяч жінок і важливо, щоб кожна з них, а також новонароджені, отримували кваліфіковану та якісну медичну допомогу.

  НСЗУ законтрактувала 396 медзакладів на надання медичної допомоги при пологах, 70 з них – спеціалізовані пологові будинки та перинатальні центри.

  Майже 61 000 пацієнтка отримали допомогу при пологах в цих медзакладах у квітні-червні. А НСЗУ виплатила цим закладам 500 млн грн. за надання допомоги пацієнткам.

  Медична допомога при пологах залишиться пріоритетним напрямком і в Програмі медичних гарантій у 2021 році.

  У наступному році НСЗУ пропонує збільшити тариф на надання такої допомоги втричі - до 24 тис грн.

  Пріоритетність означає, що НСЗУ приділяє особливу увагу цьому напрямку, зокрема, оплачуємо надання такої допомоги за підвищеним тарифом і висуваємо до медзакладів певні вимоги щодо наявності у них необхідного обладнання та команди спеціалістів, здатних забезпечити цілодобову меддопомогу.

  У безоплатний пакет допомоги при пологах включено:

  моніторинг стану вагітної, породіллі та новонародженого (у тому числі лабораторно-інструментальні обстеження, консультації лікарів інших спеціальностей у разі потреби);

  медичну допомогу при фізіологічних пологах, що надається черговою акушерською бригадою;

  медичну допомогу при ускладнених пологах та кесаревому розтині;

  зниження больових відчуттів у жінки під час пологів, зокрема епідуральну анестезію

  стабілізацію стану дитини після народження;

  вакцинацію новонародженого згідно з Календарем профілактичних щеплень;

  лікарські засоби з Нацпереліку та витратні матеріали, а також ті лікарські засоби, що закуповуються МОЗ в централізованому порядку;

  харчування під час перебування у стаціонарі

  Щоб отримати допомогу при пологах, пацієнтці потрібно приїхати до обраного акушерського стаціонару, або викликати «швидку», яка її туди доставить.

  Пологи з черговою акушерською бригадою є безоплатними. Якщо ж пацієнтка хоче народжувати у конкретного лікаря, за дану послугу закладом може встановлюватись додаткова офіційна оплата згідно з тарифами, визначеними в закладі.