• In English
 • Нововведення у Держекоінспекції: як зміниться екологічний контроль
  Державна екологічна інспекція України, опубліковано 16 вересня 2021 року о 17:28

  Під час засідання колегії Держекоінспекції в Офісі ДЕІ у Кривому Розі було ухвалено низку нововведень для посилення якості перевірок. Про це повідомив Голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований.

  Він перелічив рішення, які були прийняті колегією ДЕІ:

  - Забезпечення контролю за заповненням актів перевірок. Інспектори мають вказувати якомога більше інформації про заходи контролю, щоб ефективно захищати інтереси ДЕІ у суді.

  - У разі відсутності у суб’єкта господарювання ліцензії або дозволу протягом трьох місяців забезпечити направлення позовної заяви до адміністративного суду щодо повного або часткового зупинення виробництва.

  - Продовження терміну припису для підприємства відтепер буде відбуватися тільки за погодженням Центрального апарату ДЕІ. Це дозволить забезпечити відповідальність підприємства у разі тривалого невиконання вимог інспекції.

  - Підготовка приписів здійснюватиметься лише за кількісними показниками, яких підприємство має досягти. Наприклад, знизити викиди забруднюючих речовин до чітко визначеної концентрації.

  Окремо під час засідання колегії обговорили взаємодію ДЕІ з правоохоронцями.

  «Це важлива складова екологічного контролю, адже розслідування злочинів проти довкілля сьогодні є одним з пріоритетів держави. Тож інспектори мають якнайшвидше передавати правоохоронцям матеріали перевірок, під час яких були виявлені ознаки кримінальних порушень», - додав Андрій Мальований.