• In English
 • Нова сонячна електростанція на Дніпропетровщині вартістю понад 200 млн євро – інвестиція в енергонезалежність України

  Нова сонячна електростанція на Дніпропетровщині вартістю понад 200 млн євро – інвестиція в енергонезалежність України. На цьому наголосив Юрій Шафаренко, директор Департаменту відновлюваних джерел енергії Держенергоефективності, під час відкриття найбільшої в Україні сонячної електростанції (СЕС) потужністю 200 МВт поблизу села Старозаводське Нікопольського району Дніпропетровської області 19 квітня.

  Також станція входить у ТОП-3 найбільших СЕС Європи.

  Вартість проекту - 216 млн євро, з яких 134 млн євро – це залучені зовнішні інвестиції з КНР.

  Встановлення СЕС почалося навесні 2018 р. після урочистого підписання договору на проектування та будівництво Нікопольської СЕС між ДТЕК і китайською компанією «CMEC».

  «Сонячна станція, що вражає своїми потужностями, - це результат плідної взаємовигідної співпраці України та Китаю у відновлюваній енергетиці. Ми зацікавлені залучати найкращі технології та досвід Китаю, який наразі займає лідируючі позиції у світі щодо розвитку «зеленої» енергетики», - прокоментував Юрій Шафаренко.

  Нагадаємо, що партнерство двох країн закріплено Меморандум про співпрацю між Держенергоефективності та Національною енергетичною адміністрацією КНР.

  Загалом під час встановлення СЕС було задіяно понад 1500 спеціалістів.

  СЕС щорічно вироблятиме 290 млн кВт*год електроенергії та дозволить знизити викиди СО2 на 300 тис. тонн у рік.

  «Безперечно, СЕС – це внесок у зменшення енергозалежності країни та заміщення традиційних енергоресурсів. Водночас із збільшенням кількості СЕС і ВЕС ми маємо подбати про сталу роботу енергосистеми», - повідомив Юрій Шафаренко.

  Чим більше таких СЕС буде впроваджуватися, тим актуальнішим буде питання балансування, у т.ч. за рахунок електроакумулюючих систем.

  Усвідомлюючи важливість цього питання, за ініціативи Комітету ВРУ ПЕК та Держенергоефективності створено Робочу групу, яка вже розпочала роботу над  розробкою законодавчих та технічних рішень для впровадження електроакумулюючих систем в Україні.