• In English
 • «Нова фабрика» є безпрецедентним для України проектом дуальної освіти, – Сергій Шкарлет
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 23 вересня 2021 року о 14:39

  Сьогодні, 23 вересня 2021 року, у рамках робочої поїздки до м. Кривого Рогу Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет взяв участь в урочистому старті проекту дуальної освіти «Нова фабрика». Запуск програми відбувся відповідно до Меморандуму, підписаного між Міністерством освіти і науки та ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».

  До заходів долучилися генеральний директор ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» Мауро Лонгобардо, представники компанії, ректори закладів вищої освіти, студенти-учасники проекту «Нова Фабрика», засоби масової інформації.

  «Нова фабрика» є безпрецедентним для України проектом дуальної освіти. 20 травня цього року було представлено перші результати проекту, а сьогодні вже переконуємось в його ефективності. Це приклад розвитку інженерної, високотехнологічної освіти. І приклад для всіх інших підприємств та інвесторів, як розвивати професійні навички своїх працівників», – зауважив у вступному слові Сергій Шкарлет.

  Проект виховає фахівців із затребуваних у реальному секторі спеціальностей:

  · металургія;

  · галузеве машинобудування;

  · електроенергетика, електротехніка та електромеханіка;

  · автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології.

  «Зі 130 тисяч цьогорічних першокурсників 300 стали учасниками інноваційної навчальної програми. Це майбутнє металургії! Це люди, які працюватимуть із технологіями, що зараз створюються в лабораторіях. Такі проекти як «Нова фабрика» підвищують престиж виробничих професій та якість освіти. Учасники програми отримають міжнародне стажування, стипендії, гарантоване працевлаштування, конкурентну заробітну плату», – зазначив Сергій Шкарлет.

  За його словами, випускники «Нової фабрики» мають бути серед лідерів світової металургійної галузі, керівниками найбільших міжнародних компаній, світовими авторитетами в гірничо-металургійній справі.

  «Наше багатство – це не тільки наші надра, а й наші люди, наша молодь. Наше спільне завдання з «АрселорМіттал Кривий Ріг» – виховати їх так, щоб вони були успішними у своїй професії», – наголосив Сергій Шкарлет.

  Також під час робочого візиту Міністр долучився до екологічної акції. Разом зі студентами-учасниками проекту «Нова фабрика» висадили дерева.

  Довідково

  Публічне акціонерне товариство «АрселорМіттал Кривий Ріг» є світовим лідером з виробництва сталі. Компанія посідає провідні позиції на основних світових ринках збуту металу, включаючи такі галузі як автомобілебудування, будівництво, виробництво побутової техніки та упаковки. Штат підприємства налічує понад 199 тис. робітників, має представництва в 60 країнах світу. Компанія лідирує на ринках металу Північної і Південної Америки, Західної та Східної Європи, країн СНД та Африки.

  Нагадаємо, 20 травня 2021 року Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет ознайомився з першими результатами освітнього проекту «Нова фабрика», започаткованого в межах розвитку дуальної освіти.