• In English
 • НКЦПФР ознайомилася з принципами роботи «зелених» товарних ринків
  Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку України, опубліковано 23 листопада 2023 року о 09:02

  У жовтні фахівці Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) здійснили ознайомчу поїздку до Бельгії та Нідерландів. Під час візиту вони обмінялися досвідом з європейськими колегами, зокрема, ознайомилися з європейськими стандартами, передовими практиками розвитку зеленого ринку та стандартизації, у тому числі з зеленими гарантіями походження (GOO).

  Ліс Світтен, генеральна секретарка Асоціації органів-емітентів (Association of Issuing Bodies), пояснила делегації НКЦПФР, як організовано надання гарантій походження в Європі, як вони реєструються, передаються та як загалом працюють реєстри в різних країнах ЄС.

  Делегація також дізналася про інші зелені сертифікати, що використовуються в європейській регуляторній екосистемі. Під час зустрічі з трейдерами AFS Group B.V., провідного європейського брокера та трейдера зелених сертифікатів, представники Комісії дізналися, як зелені сертифікати, у тому числі ті, що надаються в рамках добровільних схем сертифікації, оцінюються в Європі та як відбувається торгівля цими сертифікатами.

  Берт ден Ауден, директор HyXchange (Ініціативи зі створення водневої біржі), розповів Комісії про досвід реалізації проекту визначення ціни на водень, який охоплює різні форми водню. Основною темою зустрічі став запуск цінового показника HYCLICX, було окреслено шлях до розробки цінових орієнтирів, а також делегація обговорила особливості моделювання спотового ринку водню.

  Також під час ознайомчого візиту українська делегація НКЦПФР дізналася про переваги затвердження стандарту I-REC, представлені директором Міжнародної фундації стандартів REC (I-REC Standard).

  «Зелений ринок є одним із найбільш перспективних та сталих напрямків у всьому світі. Україна попри все впевнено рухається до розвинутих товарних ринків, впроваджуючи кращі європейські практики вже сьогодні. Це стосується і зелених інструментів та їх стандартів.  Сподіваюсь, що вже незабаром ми будемо мати «зелену» сталь та «зелені» добрива, а з ними і торгівлю викидами на біржі. Європейські колеги підтримують наші починання та надають якісну фахову експертизу, яка лягає в основу ключових проєктів Комісії» - зазначив Член НКЦПФР Арсен Ільін.

  «Ми віримо, що стрімкий розвиток міжнародних зелених стандартів принесе значну користь Україні та Європі. Українським експертам було продемонстровано різні підходи до розвитку зеленого ринку та стандартизації. Тепер українські органи ухвалення рішень мають швидко запровадити стандарти, щоб використати на повну потенціал «зелених молекул» та інтегруватися в європейський ринок», — розповів доктор Ян Гайзманн, керівник проекту ЄС «Допомога НКЦПФР у вдосконаленні ринків енергетичної продукції України та організованої торгівлі сировино-товарною продукцією в Україні».

  Ознайомчий візит делегації НКЦПФР до Бельгії та Нідерландів відбувся в рамках проекту ЄС «Допомога НКЦПФР у вдосконаленні ринків енергетичної продукції України та організованої торгівлі сировино-товарною продукцією в Україні».

  Довідково

  Проект ЄС «Допомога Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) у вдосконаленні ринків енергетичної продукції України та організованої торгівлі сировино-товарною продукцією в Україні» стартував в Україні в квітні 2021 і буде тривати до травня 2024 року. 

  Мета проекту – допомога НКЦПФР у зміцненні нормативної бази, забезпеченні розвитку інструментів сировино-товарного ринку, забезпеченні взаємодії між регуляторами та методами нагляду за сировино-товарним ринком з урахуванням європейських та міжнародних стандартів та найкращих практик. 

  Даний проект фінансується ЄС та реалізується консорціумом під керівництвом PwC EU Services за участю Correggio Consulting, Integrites і Kantor Management Consultants.