• In English
 • Німеччина надасть експертну підтримку Україні в межах переговорів про вступ до ЄС
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 18 січня 2024 року о 19:29

  Німеччина надасть експертну підтримку Україні в межах переговорного процесу про вступ до Європейського Союзу. Про це йшлось під час онлайн-зустрічі Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної та Державної міністерки у справах Європи та клімату Німеччини Анни Люрманн.

  «Вдячна за рішення Німеччини допомогти Україні посилити нашу інституційну спроможність та експертизу у переговорному процесі з ЄС. На сьогодні Україна має повністю дієздатний Уряд, усі гілки влади, і ми маємо сотні людей, готових розпочати роботу вже завтра. Не хочемо втрачати ні хвилини на нашому шляху. Дякуємо Вам, що підтримуєте наші прагнення та ентузіазм», – заявила Віце-прем’єр-міністр під час зустрічі. 

  Учасниці зустрічі обговорили запуск найближчим часом відповідного спеціального проекту, що охоплюватиме питання верховенства права, фундаментальних прав та посилення демократичних інституцій – так званих “fundamentals”, що є ключовим розділом у межах переговорного процесу.

  Окремо Віце-прем‘єр-міністр та Міністр зупинилися на питанні затвердження на Європейській Раді 1 лютого багаторічного фінансового пакета допомоги Україні та обговорили «календар переговорного процесу» вступу.  Анна Люрманн запевнила в підтримці Німеччини як європейських прагнень України, так і довгострокового фінансового механізму для забезпечення економічної стабільності держави.