• In English
 • Німеччина займає перше місце серед європейських торговельних партнерів України, - Геннадій Зубко
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 28 листопада 2018 року о 17:18

  Німеччина - ключовий партнер України у впровадженні децентралізації і реформи енергоефективності, а також у підтримці економічного і політичного курсу країни. Про це під час X засідання Українсько-німецької групи високого рівня у Берліні повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

  «Сьогодні Німеччина займає перше місце серед торговельних партнерів України, серед країн Європи, за результатами 2017 року. За перше півріччя 2018 року товарообіг склав 5,4 млрд дол. США (+ 15% зростання порівняно з минулим роком). І на майбутнє ми будемо підсилювати цей показник. Ми говоримо про запровадження можливостей сертифікації і стандартизації німецької продукції, яка виготовляється в Україні. Це дозволить збільшити спроможність продукції, кооперацію між країнами, а також залучити інвестиції. Я вдячний представникам середнього бізнесу Німеччини, які вже практично за останні 2 роки створили понад 35 тис. робочих місць на виробничих потужностях німецького автопрому в Україні», - наголосив Геннадій Зубко. 

  Німеччина на четвертому місці серед основних країн–інвесторів в Україну з обсягом інвестицій в 1,7 млрд євро. Понад 1,2 тис. німецьких підприємств вже сьогодні працюють в Україні. Окрім фінансової підтримки Німеччини, за словами Віце-прем’єр-міністра, важливою для України є технічна і технологічна допомога.

  «В кожному напрямку – інфраструктура, енергетика, зменшення енергоспоживання, нам важливо впровадження революційно-технічних рішень, залучення сучасних технологій і проектного менеджменту з боку німецького бізнесу і Уряду Німеччини. Україні важливо сьогодні запропонувати нашим партнерам взяти участь у консорціумі, який ми плануємо створити, з управління газотранспортною системою і зберігання газових сховищ. Імплементуючи директиви ЄС і створюючи додаткові ринки газу і електроенергії, сьогодні Україна прагне доєднатися до Європейської енергетичної системи», - підкреслив Геннадій Зубко.

  Він повідомив, що на порядку денному  X засідання: залучення інвестицій в економіку України; співпраця в енергетиці та транспортній інфраструктурі; залучення передових німецьких технологій в енергоефективність; узгоджена система сертифікації продукції; реалізація програми підготовки менеджерів «Fit for Partnership with Germany».