• In English
 • Німеччина підтримує Україну на шляху до сталого розвитку, - Роман Абрамовський

  Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Федеративної Республіки Німеччина в Україні Анкою Фельдгузен, щоб обговорити стан реалізації українсько-німецьких проектів і впровадження в Україні зеленого порядку денного.

  Роман Абрамовський наголосив, що “Німеччина надійний партнер України. У сфері захисту довкілля ми спільно реалізуємо низку проектів та щиро вдячні німецькому Уряду за сприяння в просуванні реформ та допомогу на цьому шляху своїм досвідом та знаннями. Сподіваюся на продовження плідної співпраці та підтримку Німеччиною амбітного українського Другого національно-визначеного внеску до Паризької угоди і створення Українського кліматичного фонду”.

  Міністр повідомив, що Україна перебуває на фінальному етапі оновлення внеску в Паризьку Угоду та завершує консультації зі стейкхолдерами по всіх секторах, аби сформувати кінцеву ціль зі скорочення викидів.

  За словами Романа Абрамовського, українська ціль у НВВ2 є цілком досяжною - до 2030 року на 65% скоротити викиди парникових газів від рівня 1990 року. Однак, при її реалізації не уникнути значних фінансових вкладень, адже на всі сектори економіки очікують масштабні трансформації.

  “Одним із шляхів та механізмів фінансування реалізації цілей НВВ2 ми вбачаємо в Українському кліматичному фонді. Його створення є важливим для Міндовкілля. Наша мета, аби кошти з екологічних податків йшли на конкретні програми зі стимулювання модернізації і заходи енергоефективності промисловості та інші напрямки скорочення викидів”, - зазначив він.

  Окрему увагу Роман Абрамовський приділив проектам з розвитку лісового господарства та збільшення площ українських лісів. Він повідомив, що за дорученням Президента в Україні до 2030 року площі лісів збільшать до 1 млн га.

  У свою чергу Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні Анка Фельдгузен відзначила, що Німеччина позитивно оцінює прагнення України в кліматичній політиці, розбудові ефективної системи екологічних фінансів та інших ключових сферах захисту довкілля.

  Україна та Німеччина спільно втілюють такі проекти:

  GIZ “Найкращі доступні технології та методи управління (НДТМ) для України”. Один з результатів - законопроект 4167-д “Про запобігання, зменшення та контроль забруднення, що виникає в результаті промислової діяльності”;

  GIZ “Підтримка впровадження системи торгівлі квотами на викиди парникових газів в Україні”. Результат - запускається у роботу система моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів. Це посилить контроль за звітністю підприємств;

  Німецько-український агрополітичний діалог. Спільно розробили порядок проведення національної інвентаризації лісів. Його нещодавно затвердив український Уряд;

  Співпраця з Глобальним Центром моніторингу пожеж (GFMC). Тривають роботи над Державною стратегією національної системи управління ландшафтними пожежами;

  “Підтримка природно-заповідних територій в Україні” (KfW). Результати: створюється Державний кадастр природно-заповідного фонду України, закупили нову форму для спеціалістів нацпарків, оновили обладнання та техніку, розробляються нові веб-сайти нацпарків, розвивається туристична інфраструктура парків.