• In English
 • Незабаром Мінекономіки презентує інвестиційну мапу України, - Олексій Любченко
  Міністерство економіки України, опубліковано 08 жовтня 2021 року о 13:26

  Мінекономіки провело моніторинг інвестиційних проектів для подальшого формування економічно-соціальної матриці регіонів. Були визначені проекти, які можуть стати драйверами розвитку регіонів у розрізі залучення інвестицій та створення нових робочих місць. За кілька тижнів Мінекономіки презентує інвестиційну мапу України. Про це розповів Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Олексій Любченко.

  «За ініціативи Президента України Володимира Зеленського розроблені документи, які визначають стратегію економічного розвитку України, з урахуванням глобальних світових трендів та внутрішніх можливостей держави. Це План трансформації України та Національна економічна стратегія до 2030 року. Поставили перед собою амбітні плани – залучення інвестицій у вітчизняну економіку та створення не менше 350 тис. робочих місць щороку», - зазначив Олексій Любченко.

  За його словами, для досягнення цих цілей буде посилена робота з місцевими владами у сфері прийняття управлінських рішень, які допоможуть інвесторам реалізовувати проекти: «Маємо провести ретельний аналіз та координувати процес з метою виявлення слабких місць, які перешкоджають розвитку бізнесу. На жаль, подекуди місцевій владі бракує досвіду роботи з інвесторами і необхідно усвідомити, що майбутній добробут регіону напряму залежить від кількості успішного бізнесу, що там працює. Виклики серйозні, але ми шукаємо відповіді на ці питання».

  Упродовж останнього часу Мінекономіки проводило активну роботу з місцевими владами над розробкою переліку інвестиційних проектів, які можливо реалізувати упродовж наступних трьох років. Наразі в Мінекономіки проводиться робота з аналізу цієї інформації для створення інвестиційної мапи України. Цей проект реалізується за ІТ підтримки Міністерства цифрової трансформації України.

  «Незабаром презентуємо наші напрацювання – інвестиційну мапу України, на якій буде чітко видно, де і що можливо реалізувати - де є людський капітал, де перспективи запровадження професійного навчання з визначених напрямів тощо. Ми, в свою чергу, маємо низку потужних інструментів для підтримки інвесторів – «інвестняні», можливість створення індустріальних парків тощо. Будемо працювати індивідуально з кожним інвесторам та місцевими владами, щоб досягти найкращих результатів», - прокоментував Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Олексій Любченко.

  Нагадаємо, що Мінекономіки були визначені точки росту, до яких віднесено 12 видів економічних діяльності, які поєднані у 5 умовних кластерів. В Мінекономіки впевнені, що реалізація інвестиційних проектів саме в цих галузях дозволять максимально ефективно досягти визначених цілей.

  • «Технологічне виробництво» – виробництво інших транспортних засобів, виробництво електричного устаткування, виробництво машин і устаткування, не віднесених до інших угруповань;
  • «Енергетична безпека та декарбонізація» – добування сирої нафти та газу, виробництво продукції нафтоперероблення, постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря;
  • «Безпека Життя» – охорона здоров’я, наукові дослідження та розробки;
  • «Місто майстрів» – сільське господарство, харчова промисловість, текстильне виробництво;
  • «Транспорт» – транспорт, складське господарство.