Національне агентство з питань запобігання корупції протягом I півріччя 2019 року затвердило результати повних перевірок 662 декларацій. Це в 1,4 раза перевищує кількість ухвалених Національним агентством рішень про результати повних перевірок декларацій за весь 2018 рік (472 рішення).
Із 662 декларацій 337 декларацій були відібрані для перевірки Системою логічного арифметичного контролю. Перевірки інших декларацій були розпочаті за повідомленнями від правоохоронних органів, громадських організацій та викривачів, а також на підставі статті 50 Закону України «Про запобігання корупції» («Повна перевірка декларацій»).
За результатами здійснених повних перевірок декларацій у І півріччі цього року в 40 осіб виявлено недостовірні відомості у деклараціях на загальну суму майже 390 млн гривень.
За фактами декларування недостовірної інформації Національне агентство склало та направило до Національного антикорупційного бюро, Державного бюро розслідувань та органів Національної поліції для здійснення досудового розслідування 52 обґрунтовані висновки про виявлення ознак кримінальних правопорушень (стаття 366-1 ККУ).
Також складено та направлено до суду 11 адмінпротоколів за частиною четвертою статті 172-6 КУпАП (подання недостовірних відомостей на суму від 100 до 250 прожиткових мінімумів).
Пришвидшенню процесу перевірки декларацій сприяло запровадження Національним агентством Системи логічного та арифметичного контролю декларацій (ЛАК), обміну інформацією з 13-ма державними реєстрами. До Спадкового реєстру, Реєстру довіреностей і Реєстру актів цивільного стану, за позицією Міністерства юстиції, доступ НАЗК може бути відкритий тільки після ухвалення відповідного закону. Такий законопроект, реєстраційний номер 7276, Національне агентство підготувало, а Уряд направив до Верховної Ради України ще в листопаді 2017 року, проте документ так і не було розглянуто.
Нагадаємо, що процедура повної перевірки декларації застосовується у разі виявлення невідповідностей за результатами перевірки Системою логічного та арифметичного контролю (ЛАК). Також повній перевірці підлягають декларації ТОП-посадовців та суб’єктів декларування, які займають посади, пов’язані з високим рівнем корупційних ризиків. У 2019 році НАЗК розпочало 1020 повних перевірок декларацій, відібраних Системою ЛАК. Як повідомляла прес-служба НАЗК, Система ЛАК перевірила 2,7 млн щорічних е-декларацій за 5 днів.