• In English
 • НАЗК та регулятор ринків капіталу розпочали співпрацю в оцінці ризиків та антикорупційній діяльності
  Національне агентство з питань запобігання корупції, опубліковано 21 травня 2021 року о 15:42

  Сьогодні Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков та Голова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) Руслан Магомедов, обговорили деталі спільного проекту, який стартує вже цього місяця.

  Мова йде про пілотний проект щодо навчання та консультацій з оцінки ризиків, напрацювання дієвої антикорупційної програми, а також тестування концепції нової методології управління корупційними ризиками. Реалізація проекту передбачає:

  -           «дружній аудит» роботи із запобігання корупції;

  -           оцінку корупційних ризиків у діяльності НКЦПФР та розробку заходів з їх усунення або мінімізації;

  -           створення ризик-реєстру органу.

  Результати проекту стануть підґрунтям нової антикорупційної політики, а кращі практики – в основу рекомендацій для інших державних органів.

  «Ми цінуємо проактивну позицію Національної комісії цінних паперів, яка ініціювала цей проект. Ми підтримуємо організації, які виявляють бажання впроваджувати найкращі практики та механізми виявлення й управління корупційними ризиками. НАЗК готове допомогти як консультуванням, так і практичною роботою з реальними результатами. Також ми сподіваємося, що цей проект продовжить позитивну практику співпраці з іншими органами влади», – зазначив Голова НАЗК Олександр Новіков під час зустрічі.

  «Напрямок виявлення та управління корупційними ризиками є вкрай важливим у нашій роботі і наразі ми з колегами розпочинаємо новий проеєкт, на який покладаємо великі сподівання. Маємо надію, що спільними зусиллями ми розробимо ефективну та сучасну антикорупційну модель та систему оцінки таких ризиків», – зауважив Голова НКЦПФР Руслан Магомедов.

  Проект з НКЦПФР вже другий, який реалізує НАЗК спільно з держорганами. У квітні стартувала робота над оцінкою ризиків у Пенсійному фонді, було узгоджено дорожню карту та розподілено етапи реалізації. Обидва проекти розраховані на 6 місяців. Про перші результати можна буде дізнатися на ресурсах НАЗК.