• In English
 • Національна система моніторингу енергоефективності має стати надійним джерелом інформації для прийняття рішень щодо оптимізації енергоспоживання

  Держенергоефективності працює над розробкою Національної системи моніторингу енергоефективності відповідно до вимог Закону України «Про енергетичну ефективність». Цій темі була присвячена нарада, яка відбулася в Агентстві під головуванням заступника Голови Віктора Білька.

  «Майбутня система має відповідати як європейській практиці впровадження моніторингу енергоефективності, так і новітнім цифровим технологіям. У результаті система має стати джерелом достовірної інформації про рівень енергоефективності, на основі якої органи влади і суб’єкти господарювання прийматимуть практичні рішення щодо оптимізації енергоспоживання», - вважає Віктор Білько.

  Необхідні кроки до розробки системи було обговорено спільно із представниками CIGRE, ПРООН, Асоціації малих міст України, бізнес-спільноти.

  «Ця система має стати єдиною централізованою інформаційною системою, щоб забезпечити збирання, обробку, зберігання, захист, перегляд і використання інформації у сфері забезпечення енергетичної ефективності», - пояснила вимоги чинного законодавства Леся Тира - начальник відділу програм та планів розвитку Департаменту розвитку енергоефективності Держенергоефективності.

  Також система має надати однакові права та обов’язки, стимули та переваги для усіх стейкхолдерів системи, зокрема, у секторах промисловості, сільського господарства, транспорті, надання послуг, серед місцевих державних адміністрацій, органів самоврядування, органів державної влади, установ, організацій.

  Система стане в пригоді енергоаудиторам, ЕСКО-інвесторам, малому та середньому бізнесу, контролюючим органам.

  Впроваджені передові практики з енергоефективності, зазначені в системі, будуть орієнтиром для ефективного післявоєнного відновлення громад.

  Наразі Агентством спільно з партнерами ведеться робота над нормативно-правовим підґрунтям та технічним рішенням для створення платформи.