• In English
 • Наталія Бойко взяла участь у засіданні Комітету ВРУ з питань європейської інтеграції

  17 січня 2018 року відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції, присвячене підбиттю підсумків 2017 року та обговоренню плану заходів на 2018 рік з імплементації Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони. У засіданні взяли участь Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості з питань європейської інтеграції Наталія Бойко.

  Під час засідання було обговорено хід виконання плану заходів з імплементації Угоди про асоціацію, основні досягнення, наявні проблемні питання, а також окреслено пріоритети у спільній роботі Парламенту та Уряду на поточний рік.

  Заступник Міністра Наталія Бойко у свою чергу зазначила, що 2017 рік був надзвичайно динамічним для енергетичної сфери України. Вона підкреслила, що серед основних досягнень – схвалення Урядом Енергетичної стратегії України на період до 2035 року «Безпека, енергоефективність, конкурентоспроможність». Зауважено, що стратегія не тільки чітко окреслює євроінтеграційний вектор розвитку української енергетики та стратегічні цілі, а також визначає конкретні завдання для їх досягнення. Це серед іншого стосується нашої стратегічної інфраструктурної інтеграції з ЄС, зокрема, повна інтеграція у європейську систему транспортування газу (ENTSO-G) та приєднання ОЕС України до енергетичної системи континентальної Європи (ENTSO-E) та відповідне від’єднання від РФ. Підкреслено, що вказане є складовою енергетичної безпеки України.

  У ході зустрічі зазначено, що наразі Міненерговугілля працює над планом заходів з реалізації стратегії. У цьому контексті учасників заходу було поінформовано щодо виокремлення п’яти опорних завдань у контексті пересічного споживача.

  Наталія Бойко підкреслила, що минулий рік став переломним стосовно впровадження нових правил реформування ринків електроенергії та газу. Почався процес підготовки до анбандлінгу не тільки у газовій сфері, а і в електроенергетичній. Було прийнято Закон України «Про ринок електричної енергії» та схвалено План організації підготовки проектів актів, необхідних для забезпечення його реалізації. Зауважено, що Закон про новий ринок електроенергії передбачає реалізацію низки серйозних організаційних і структурних змін у компаніях галузі, які торкнуться, зокрема, НЕК "Укренерго" та ДП "Енергоринок". Очікуємо на повноцінний запуск ринку електроенергії.

  У рамках зустрічі зауважено, що Верховною Радою створено основне законодавче підґрунтя, що дозволило у 2017 році забезпечити розробку та прийняття нормативно-правових актів вторинного законодавства для виконання вимог Закону України «Про ринок природного газу» з метою вдосконалення механізму реформування ринку газу.

  Наталія Бойко підсумовуючи зазначила, що дві великі реформи ринків тривають.