• In English
 • Наталія Бойко взяла участь у неформальному засіданні Ради Міністрів Енергетичного Співтовариства

  У період з 22 по 23 червня у Дюрнштайні (Вахау, Австрія) відбулось неформальне засідання Ради Міністрів енергетики та захисту навколишнього середовища Енергетичного Співтовариства.

  Основна увага під час заходу була зосереджена на обговоренні цілей до 2030 року щодо енергоефективності, відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) та скорочення викидів парникових газів у рамках Енергетичного Співтовариства. Зустріч була відкрита виступами Йозефа Планка, Генерального секретаря Федерального міністерства сталого розвитку та туризму Австрії та Лоуренса Тубіана, генерального директора Європейського фонду клімату.

  Неформальна Рада Міністрів підкреслила важливість своєчасності у підготовці інтегрованої енергетичної та кліматичної політики в Договірних сторонах. Було наголошено, що національні плани з енергетики та клімату забезпечать передбачуваність, надійні наукові дані та чіткі прогнози. Серед іншого зауважено, що міжвідомча координація, а також консультації національних та регіональних зацікавлених сторін є основою для визначення синергії між існуючими планами.

  Захід дав можливість обговорити, як Договірні сторони можуть успішно інтегрувати зростаючу частку відновлюваних джерел енергії в енергетичний баланс, беручи до уваги специфіку енергетичного сектору, а також питання відповідних аукціонів.

  Фінальна дискусія заходу була присвячена питанням подальшого розвитку економіки з урахуванням світових тенденцій низьковуглецевого розвитку та подальшого розвитку ВДЕ.

  Заступник Міністра Наталія Бойко у свою чергу зазначила, що основні бар’єри для розгортання  ВДЕ можна умовно поділити на технічні, інституційні та ринкові. Зокрема, суттєвим блоком щодо труднощів розвитку ВДЕ є питання балансування та наявної вільної потужності. «Енергосистема на сьогодні не готова для підключення всіх виробників ВДЕ. Існує дефіцит маневрової потужності в Україні і, як вбачається з досвіду країн-учасниць Договору, так чи інакше інші країни мають аналогічні виклики», - підкреслила Наталія Бойко.

  Наталія  Бойко зауважила, що тематика зміни енергетичних міксів, кліматично-енергетичної узгодженості та грамотного збільшення частки ВДЕ мають надважливе практичне значення у прискоренні реформ в Україні, імплементації Енергетичної стратегії, енергетичної трансформації та інтеграції до європейського ринку. У цьому контексті підкреслено налаштованість продовжувати активну спільну роботу в цьому напрямку.