• In English
 • Наталія Алюшина: Головна мета - продовжити реформу державної служби на принципах професійності, доброчесності, політичної нейтральності та орієнтованості на громадян

  Відбулися комітетські слухання, що були присвячені розгляду Стратегії державного управління на період до 2025 року. Онлайн-захід проходив в рамках засідання Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування спільно. В ході виступу Голова Національного агентства України з питань державної служби Наталія Алюшина зупинилася на таких важливих складових реформи, як: державна служба та управління персоналом.  

  Вона висловила впевненість, що широке обговорення питань, які стосуються розвитку державної служби, стане платформою для консолідації думок та зусиль, й допоможе довести до завершення розпочаті заходи з реформування державної служби. А також успішно вирішувати нові виклики шляхом прийняття змін до Закону України «Про державну службу».

  «Наша спільна стратегічна мета – продовжити реформу державної служби в Україні та впровадити в законодавство європейські принципи належного врядування. Головним напрямом щодо залучення на державну службу висококваліфікованих фахівців – є забезпечення чесного та прозорого відбору і призначення на посади, що ґрунтуються на досягненнях та здобутках. Також ключовим завданням є впровадження реформи системи оплати праці. Безумовно, успіх реформи значною мірою залежить від якості управління людськими ресурсами в державних органах, яка повинна забезпечуватись сучасними, ефективними і дієвими службами управління персоналом. Ще одним невід’ємним компонентом модернізації державної служби є підвищення якості професійного навчання державних службовців. Озвучені завдання відображені в Плані реалізації Стратегії», – наголосила Наталія Алюшина.  

  Серед індикаторів, за якими буде визначатися прогрес у досягненні запланованих результатів, Наталія Алюшина зазначила наступні:

  • відсоток плинності кадрів;
  • відсоток посад державної служби, щодо яких впроваджено систему оплати праці на основі класифікації посад;
  • частка органів, які працюють в HRMIS;
  • частка держслужбовців, які підвищили рівень професійної компетентності.

   Не оминула увагою Наталія Алюшина і питання підтримки місцевого самоврядування, яке теж є важливою основою для розвитку державного управління. За словами Голови НАДС окремим завданням для комплексної реформи публічної служби є підготовка і подання на розгляд Верховної Ради України нової редакції Закону України “Про службу в органах місцевого самоврядування” на однакових підходах до вступу, проходження і захисту від звільнень, які визначені Законом України “Про державну службу”. Відповідно до Плану законопроектної роботи і Плану дій Уряду внесення цього законопроекту передбачено на вересень.