• In English
 • Наталія Алюшина: Доброчесність – риса, характерна для більшості державних службовців України

  Питанню доброчесності була присвячена підсумкова онлайн конференція у рамках проекту MATRA «Сприяння доброчесності державних службовців та належному врядуванню в Україні». Це одна з актуальних тем, що постійно хвилюють експертів, науковців та широку громадськість. Адже доброчесність важлива не лише як загальнолюдська чеснота. Це одна з найважливіших складових професійного портрету державного службовця.

  Голова НАДС Наталія Алюшина відзначила плідну та ефективну співпрацю з проектом MATRA в рамках даного питання, що триває вже не один рік: «Даний проект ми реалізовуємо спільно з Гаазькою академією місцевого самоврядування починаючи з 2017 року. Підсумком спільної роботи стала низка реалізованих програм підвищення кваліфікації з питань впровадження політики доброчесності у публічному секторі. Мова йде про навчання за програмами: «Доброчесність державних службовців», «Сприяння доброчесності та запобіганню корупції в Україні», «Публічні закупівлі», «Децентралізація та участь громадян». Крім цього, підготовлено 12 тренерів та 14 представників міністерств та інших ЦОВВ з питань належного врядування та політики доброчесності у публічному секторі. До того ж, спільні напрацювання  стали основою посібника для тренерів «Настанови для тренера: доброчесність на державній службі в Україні».

  Окремо, Голова Агентства підкреслила важливість продовження розпочатої роботи. Зокрема, серед запланованих проектів - реалізація спільної навчальної програми «Належне врядування та доброчесність». Що буде базуватися на онлайн-курсі Академії місцевого самоврядування Гааги з доброчесності в державному секторі.

  «Завдяки таким проектам, як MATRA ми не просто говоримо про доброчесність, ми активно діємо. І сьогодні можемо констатувати, що доброчесність - риса, яка справді характерна для більшості державних службовців в Україні», - резюмувала Наталія Алюшина. 

  Представники українських та нідерландських інституцій, експерти обмінялися досвідом щодо сприяння належному врядуванню та доброчесності на державній службі, а також обговорили результати впровадження проекту та його кращі практики.

  Крім цього, презентовано посібник «Сприяння державній відкритості та належному врядуванні», що включає кращий досвід сприяння доброчесності на державній службі та належному врядуванню, а також практичний інструментарій для забезпечення цього процесу.