• In English
 • Наслідки зсуву ґрунту на ділянці Київ — Одеса в Одеській області буде усунуто до 3 серпня
  Міністерство інфраструктури України, опубліковано 16 липня 2021 року о 14:56

  На автомобільній дорозі М-05 Київ — Одеса, км 337 біля села Троїцьке Подільського району, внаслідок інтенсивних дощів виник зсув ґрунту та деформації дорожнього покриття. На місці цілодобово здійснюються відновлювальні роботи, права смуга руху на цій ділянці перекрита.

  За словами Міністра інфраструктури України Олександра Кубракова, повне завершення робіт заплановано до 3 серпня 2021 року. Наразі вже замінили понад 2200 м3 перезволоженого ґрунту. Працює 10 одиниць спецтехніки. У розробці інженерне рішення для надійного укріплення насипу.

  Дана ділянка автодороги була побудована ще у 2006 році, відтоді Служба автомобільних доріг в Одеській області здійснювала роботи лише за рахунок експлуатаційного утримання.

  У 2020 році оновлення маршруту Київ — Одеса розпочалося у рамках проекту «Велике будівництво». Торік роботи здійснювалися в Київській та Черкаській областях. У планах — оновлення М-05 по всій протяжності.

  У рамках кредитних угод з ЄБРР та ЄІБ на капітальний ремонт 300 км дороги в Черкаській, Кіровоградській, Миколаївській та Одеській областях буде виділено близько 600 млн євро, а також буде здійснено співфінансування з коштів Державного бюджету України для покриття видатків на сплату ПДВ. Наразі затверджена проектна документація, невдовзі ці угоди набудуть чинності, після чого зможуть розпочатися роботи.