• In English
 • Нам вдалося сформувати потужну команду євроатлантистів, яка веде Україну до членства в НАТО, – Іванна Климпуш-Цинцадзе
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 06 грудня 2018 року о 14:59

  У Києві відбулося урочисте завершення річного модульного курсу Програми професійного розвитку Україна-НАТО. З офіційною вітальною промовою виступила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе. 

  «Суспільство очікує від усіх гілок влади конкретних результатів роботи, які б конвертувалися у добробут та безпеку громадян. Євроатлантична та європейська інтеграція дають нам ці можливості. І мені надзвичайно приємно, що сьогодні поруч зі мною команда справжніх професіоналів-євроатлантистів, яка, без сумніву, працюватиме ефективно, що в результаті приведе нас до членства в НАТО», – наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  Віце-прем’єр-міністр зазначила, що більшість завдань, які ставили перед собою організатори курсу, переважно виконані або успішно виконуються. «Цей рік був доволі напруженим та водночас дуже продуктивним для всіх нас. Я б назвала його «пілотним», адже дуже багато речей, які ми започаткували, робилися вперше», – підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  За її словами, вперше цього року було розроблено проект Указу Президента України «Про Річні національні програми під егідою Комісії Україна – НАТО», яким встановлюються формати, часові рамки та інші модальності процесу розроблення РНП.

  «Саме до цієї роботи були залучені й учасники навчань, які на своїх модулях відпрацьовували ідеї та пропозиції, що знайшли відображення у проекті Указу Президента України, підписаного 2 жовтня цього року. Такою результативністю маємо пишатися», – наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  Також вперше в рамках річного модульного курсу Програми професійного розвитку Україна-НАТО тривало підвищення професійної компетентності держслужбовців з різних міністерств, що опікуються питаннями співпраці України з НАТО. Учасники курсу, зокрема,  удосконалили нові методики розроблення та моніторингу РНП. Розробляючи пропозиції до проекту РНП-2019, вони одразу застосовували отримані знання.

  «Вперше проект Річної національної програми-2019 розроблявся за новими підходами, і вже сьогодні можна підсумувати, що РНП на 2019 рік кардинально відрізнятиметься від усіх попередніх Програм, які розроблялися Україною, починаючи з Бухарестського саміту 2008 року», – зазначила Віце-прем’єр-міністр. «Формат «планів двосторонніх заходів співробітництва Україна-НАТО» – уже в минулому. З 2019 року Річна національна програма стане програмою реформ, що має на меті цілеспрямовану та планомірну  підготовку до членства в Альянсі», – підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  Також вона наголосила, що  результатом спільної роботи є суттєве підвищення ефективності та змістовності співробітництва України з НАТО, що у свою чергу позитивно впливає на темпи зближення нашої держави з Альянсом.

  «Сьогодні дякую всім вам: моїй команді з Урядового офісу, команді Програми професійного розвитку НАТО, команді Посольства Великої Британії в Україні та 85 міністерствам і відомствам України, залученим до розробки Річної національної програми. Обіцяю, що наступного року навчальна програма буде ще цікавішою, змістовнішою та глибшою», – зазначила Віце-прем’єр-міністр.

  З вітальною промовою також виступили Посол Великої Британії в Україні Джудіт Гоф та заступник директора Офісу зв'язку НАТО Шерон Ірвін.

  «Цей випуск є вагомим свідченням того, що Україна стає на крок ближчою до власної мети. Переконана, що за підтримки країн-партнерів Альянсу вдасться її досягнути. Велика Британія підтверджує свою незмінну відданість програмі, проте лише наших зусиль може бути замало, сподіваюся, що інші країни долучаться до нас наступного року», – наголосила Джудіт Гоф.

  Своєю чергою Шерон Ірвін зазначила, що цьогорічні учасники Програми професійного розвитку Україна-НАТО «Champions-100» – це справжні професіонали, драйвери реформ та євроатлантисти-першопроходці. «Для НАТО є великою честю підтримувати цю програму, спостерігаючи, як вдосконалюються професійні навички українських держслужбовців, мета яких – побудова сильної, стабільної та демократичної України», – підкреслила Шерон Ірвін.

  Довідково

  Учасниками цього курсу були 220 учасників курсу, які представляли 54 міністерства та відомства. Навчальні курси складалися з дев’яти модулів. Більшість дисциплін були пов’язані з питаннями стратегічного планування, історією та сучасністю євроатлантичної інтеграції, з викликами, що стоять перед Альянсом, і шляхами їх подолання у глобалізованому світі. Учасники навчання також мали можливість поглибити знання англійської мови.

  Нам вдалося сформувати потужну команду євроатлантистів, яка веде Україну до членства в НАТО, – Іванна Климпуш-Цинцадзе