• In English
 • Найважливіший акцент Стратегії зі створення безбар’єрного простору – це зміна філософії соціального захисту «від надання пільг до створення можливостей», – Марина Лазебна
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 29 червня 2021 року о 10:58

  Найважливіший акцент Стратегії зі створення безбар’єрного простору – це зміна філософії соціального захисту «від надання пільг до створення можливостей, – зазначила Міністр соціальної політики Марина Лазебна на засіданні Ради безбар`єрності щодо обговорення проекту Плану заходів на 2021-2022 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року.

  За словами Марини Лазебної, фактично кожен напрям роботи Мінсоцполітики так чи інакше пов’язаний з подоланням бар’єрів для тих соціальних груп, якими опікується Міністерство.

  До розробки проекту Плану заходів на 2021-2022 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору долучилися понад 30 громадських об’єднань у співпраці з якими було напрацьовано 62 пропозиції.

  У своєму виступі Міністр зупинилася на трьох важливих напрямах роботи, за якими вже є конкретні результати і які довели свою затребуваність та актуальність.

  Перший напрям – це цифрова безбар`єрна комунікація.

  Як підкреслила Марина Лазебна, головне завдання – створити Єдину інформаційну систему соціальної сфери щодо призначення, нарахування та отримання соціальної підтримки. Це надасть можливість кожній людині уникнути черг, збору купи довідок та отримати соціальний захист через «єдине вікно» з будь-якого куточка України. А держава бачитиме в одному місці всі вразливі соціальні групи та їх потреби. А також масштабувати успішний досвід ”Почуй мене” в закладах соціальної інфраструктури.

  Другий напрям – це громада-діти-соцзахист.

  «Кожна дитина має виховуватись у родині або в умовах, максимально наближених до сімейних, маємо усунути всі перешкоди на шляху до цього»,- зазначила Міністр.

  Центральна роль у системі захисту дітей в умовах децентралізації належить громаді. Для розвитку системи надання соціальних послуг у громадах передбачено субвенції з державного бюджету та фінансування пілотних проектів.

  Також важливе завдання – запуск системи раннього втручання у співпраці з МОН та МОЗ.

  Третій напрям – заходи щодо комплексної допомоги у працевлаштуванні людей з інвалідністю.

  Марина Лазебна поінформувала про запуск проекту «Працюй вільно» та анонсувала плани на майбутнє.

  Міністерством вивчається можливість запровадження нових стимулів для працевлаштування людей з інвалідністю, серед них:

  ∙ оплачувані контракти з роботодавцями на навчання та стажування людей з інвалідністю на робочому місці,

  ∙ компенсація роботодавцю протягом двох років з моменту працевлаштування зарплати, податків та соціальних внесків, сплачених за працюючу людину з інвалідністю, у розмірі 50-100% фактичних витрат у залежності від ступеню інвалідності працівника,

  ∙ кооперація з сайтами пошуку роботи та рекрутинговими агенціями з метою консолідації вакансій для людей з інвалідністю і резюме. Розглядається можливість фіксованої виплати таким порталам за кожного працевлаштованого,

  ∙ розвиток програми надомної праці людей з інвалідністю в інтересах бюджетних закладів,

  ∙ впровадження інституційної підтримки громадських об`єднань осіб з інвалідністю за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів.

  «Спільна робота над розбудовою суспільства без бар’єрів, де вітається різноманіття, інклюзія є нормою, а доступ до можливостей є у кожного, навіть у тих, хто думає, що не відчуває бар’єрів», - наголосила Міністр.