• In English
 • Нагальні питання та довгострокові плани співпраці обговорили керівники митних адміністрацій України і Республіки Польща
  Державна митна служба України, опубліковано 01 березня 2024 року о 15:46

  Очільник  Держмитслужби Сергій Звягінцев разом з робочою групою відвідав пункт пропуску «Корчова - Краківець», де зустрівся з керівником Державної адміністрації доходів Республіки Польща Марцином Лободою. Під час зустрічі обговорювались ключові питання двосторонньої взаємодії митних відомств.

  Складна ситуація, пов’язана з блокуванням окремих пунктів пропуску, призвела до істотного зменшення кількості вантажних транспортних засобів, що перетинають українсько-польський кордон. Разом з тим, українська сторона сподівається на щонайшвидше вирішення несприятливої ситуації та відновлення можливості повноцінної подачі транспортних засобів до пунктів пропуску. У зв’язку з зазначеним, сторони домовились вжити скоординованих заходів щодо забезпечення ритмічності роботи пунктів пропуску та створити спільні робочі групи з моніторингу ситуації у пунктах пропуску, особливо тих, що блокуються протестувальниками. З цією ж метою планується оновлення Меморандуму про запровадження «Системи попереднього повідомлення про виникнення надзвичайних ситуацій на українсько – польському кордоні з метою забезпечення ритмічності пропускних операцій».

  Окремою темою для обговорення стало запровадження спільного контролю в пунктах пропуску на кордоні. Представники делегацій погодилися, що це прогресивна форма співпраці, яка може дозволити прискорити пропускні операції та покращити безпеку на кордоні. Українською стороною презентовано 4 можливих схеми здійснення спільного контролю. Сторони домовились повернутись до обговорення конкретних форм реалізації спільного контролю після остаточного узгодження тексту відповідної міжурядової угоди. 

  Ще одне із стратегічних питань міжнародних перемовин стосувалося механізму обміну митною інформацією між Україною та Польщею. Українська сторона поділилась з польськими колегами досвідом щодо обміну інформацією про товари та транспортні засоби з Румунією та Молдовою. Цей обмін даними сприяє аналізу ризиків, прискоренню митних процедур та протидії митними правопорушеннями. За словами в.о. Голови Державної митної служби України Сергія Звягінцева: «Автоматизований обмін митною інформацією між митними службами є ефективним інструментом, спрямованим на скорочення часу виконання митних формальностей безпосередньо у пункті пропуску, а також важливим антикорупційним елементом, оскільки при повноцінному обміні зникає сама можливість маніпуляції з даними.  І я радий констатувати, що сьогодні з польськими колегами ми змогли знайти спільну позицію щодо розвитку цього інструменту в наших двосторонніх відносинах».

  Також делегація Державної митної служби України запропонувала провести найближчим часом експертні консультації щодо співставлення даних митної статистики зовнішньої торгівлі з метою визначення причин розбіжностей. Крім того, українською стороною запропоновано переглянути Протокол між Державною митною службою України та Міністром Фінансів Республіки Польща про співробітництво у сфері митної статистики від 14 квітня 2004 року з метою актуалізації його положень.

  Окремо сторони обговорили співробітництво у сфері освітніх проектів, навчальних та наукових програм. Польськими колегами запропоновано додатково організувати заходи обміну досвідом з українською стороною з питань протидії корупції та підготовки митних інститутів до вступу до ЄС.

  Очільники митних відомств України та Республіка Польща відмітили важливість особистих зустрічей, які повинні стати регулярними.