• In English
  • НАДС удосконалює комунікації між державними установами та ветеранами

    Наразі 4316 державних службовців, з яких 782 – жінки, служать у військах територіальної оборони ЗСУ та добровольчих формуваннях територіальних громад. У відносних величинах, це 9% чоловіків-держслужбовців від загальної кількості на державній службі, і трохи менше одного відсотка жінок. 1757 чинних держслужбовців-чоловіків мають статус ветеранів війни. Таким чином, близько 13% держслужбовців-чоловіків тримають або тримали у руках зброю на захист України. Це один з найвищих показників серед усіх соціальних груп населення. Про це заявила Голова Національного агентства з питань державної служби Наталія Алюшина під час відкриття онлайн-семінару для публічних службовців про взаємодію та комунікацію з ветеранами та ветеранками.

    «Українське суспільство змінюється, і ці зміни неможливо уявити без ветеранів. Вони повертаються додому, до громад, до робочих колективів – і ми маємо бути готові правильно взаємодіяти з ними, підтримувати їх та створювати умови для гідного життя. Наше завдання – забезпечити ефективну комунікацію, розуміння та повагу», – зазначила Голова НАДС Наталія Алюшина.

    Головна мета заходу – підвищити рівень обізнаності державних службовців та представників органів місцевого самоврядування щодо особливостей комунікації та ефективної взаємодії з ветеранами, адаптації військових до мирного життя та створення комфортних умов для їхньої інтеграції в суспільство і роботи у цивільному секторі.

    До участі зареєструвалось понад 5 тисяч учасників з усіх регіонів України.

    Семінар складався з чотирьох тематичних сесій, де учасники отримали практичні поради щодо:

    - Врахування чутливих тем та уникнення некоректних запитань у комунікації з ветеранами.

    - Подолання стереотипів щодо військових та їхнього повернення до цивільного життя.

    - Впливу бойового досвіду на адаптацію ветеранів у суспільстві.

    - Психологічних особливостей ветеранів, які перебували в полоні.

    - Підтримки людей у стані горювання та невизначеної втрати.

    - Методик уникнення емоційного вигорання.

    - Створення безбар’єрного середовища для ветеранів на робочих місцях.

    Спікерами заходу стали провідні фахівці у сфері психологічної адаптації, комунікації та соціальної підтримки ветеранів Владислав Бабир, Іванна Ковальчук, Катерина Ейхман, Тетяна Ціленко, Анастасія Приступа, Євгенія Кондратюк.

    Семінар став частиною системної роботи НАДС щодо покращення комунікації між державними установами та ветеранами. Зокрема, було підготовлено Порадник для HR-служб в державних органах та ОМС щодо адаптації та організації роботи ветеранів та ветеранок на робочих місцях на публічній службі. Затверджено Методичні рекомендації з питань формування безбар'єрності на робочому місці в органах публічної влади. Спільно з Мінветеранів започатковано E-карту вакансій для ветеранів та ветеранок як цифровий сервіс на платформі е-Ветеран. Розроблено низку навчальних програм, що реалізуються Вищою школою публічного управління при НАДС. Розроблено онлайн-курси «Мова сьогодення: комунікація з ветеранами та їхніми родинами», «Організація роботи на територіях, на яких ведуться бойові дії» тощо.

    Захід організований НАДС та Вищою школою публічного управління у співпраці з Національною соціальною сервісною службою України та Благодійним фондом «ВЕСТА».