• In English
 • НАДС організувало онлайн-навчання щодо запровадження гендерного підходу на державній службі

  Гендерні виклики в українському суспільстві, гендерна структура державної служби, а також як працюють органи виконавчої влади для забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, – ці та інші питання з’ясовуватимуть для себе учасники онлайн-курсу «Гендерний підхід в управлінні людськими ресурсами на державній службі».

  Голова НАДС Наталія Алюшина, звертаючись до учасників навчання, підкреслила важливість дотримання принципів недискримінації та гендерної рівності: «Для НАДС впровадження гендерного мейнстрімингу та забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків залишається одним з пріоритетів. Ми усвідомлюємо, що без інтеграції ґендерного підходу в управління людськими ресурсами на державній службі не можливе впровадження політики ґендерної рівності загалом. Адже відповідно до міжнародних практик, стратегії управління персоналом мають будуватися на принципах рівності, партнерства, паритетності, відкритості, гармонійності і прозорості. Важливо, що цей курс знаходить позитивні відгуки та активний зворотній зв'язок від учасників. Це якнайкраще свідчить про актуальність такої теми».

  Навчальний курс організовано за ініціативи НАДС спільно з Центром адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу та Українською школою урядування за підтримки та сприяння проекту ООН Жінки «Гендерна рівність у центрі реформ, миру та безпеки».

  Онлайн-тренінги триватимуть до 20 травня та охоплять майже 400 держслужбовців із 25 державних органів. Зокрема, першими мають змогу долучитися до навчання представники Офісу Президента України, СКМУ, Міністерства соціальної політики та НАДС.

  Впродовж навчання учасники оволодіють практичними уміннями з ідентифікації проявів гендерної дискримінації та заходів реагування на такі факти, як просувати гендерний баланс в системі державної служби та на практиці закріплять навички здійснення гендерного аналізу й використання диференційованих статистичних даних у професійній діяльності. За підсумками учасники отримають сертифікат про успішне завершення навчання (0,6 кредиту ЄКТС).

  Нагадаємо, що вперше навчання за програмою відбулося восени 2020 року. Тоді учасниками стали 30 державних службовців.

  Довідково

  Відповідно до статистичних даних КСДС на кінець 2020 року серед державних службовців категорії «А» кількісно переважають чоловіки (67%). А ось на посадах  категорії «Б» та «В» працює більшість жінок - 69% та 78% відповідно.