• In English
 • НАДС ініціює обговорення законопроекту щодо служби в органах місцевого самоврядування

  За ініціативи НАДС відбулося засідання  робочої групи щодо підготовки нової редакції Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування».

  Під час першої зустрічі Голова НАДС Наталія Алюшина представила напрацювання Агентства для обговорення, які ляжуть в основу нової редакції Закону «Про службу в органах місцевого самоврядування».

  «Для НАДС питання служби в органах місцевого самоврядування є одним із ключових, і план законопроектної роботи Верховної Ради України, а також план пріоритетних дій Уряду на 2021 рік передбачають подання до Парламенту у вересні 2021 року урядового законопроекту «Про службу в органах місцевого самоврядування» в його новій редакції. Тож наша мета створити дієвий документ, який допоможе органам місцевого самоврядування у формуванні сильного та професійного апарату. Разом з тим, ми маємо забезпечити і відповідність одне одному законів України «Про службу в органах місцевого самоврядування» та «Про державну службу». Перехід між цими двома службами має бути логічний і справедливий», – розповіла Наталія Алюшина.

  Разом з тим, Голова НАДС зазначила, що такі зустрічі та обговорення мають стати майданчиком консолідації думок і народних депутатів, і представників центральних органів виконавчої влади, Секретаріату Кабінету Міністрів, і Офісу Президента України, а також всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування, профспілок, науковців та експертів з міжнародних організацій, проєктів технічної допомоги.

  «Власне ми усе це робимо для того, щоб удосконалити управління персоналом в органах місцевого самоврядування, закласти європейські принципи служб в ОМС, шляхом прийняття нового Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», який вже давно на часі. Цим законопроектом передбачається створення правових передумов для підвищення престижності служби в органах місцевого самоврядування та рівного доступу до неї, виключно на основі заслуг», – підсумувала Голова Агентства.

  В засіданні взяли участь 30 осіб – членів робочої групи. Попереду в учасників 8 зустрічей, які відбуватимуться на щотижневій основі. Наступна – 13 травня.