• In English
 • Надійна енергетика - основа дієвої економіки, - Ігор Насалик

  Сьогодні працівники енергетичної та електротехнічної промисловості в Українському домі відзначили своє професійне свято – День енергетика України.

  Нинішнє професійне особливо урочисте, адже воно збіглося  з відзначенням 55-річчя Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.

  Захід розпочався з офіційних привітань, надісланих на адресу енергетиків від Президента України, Прем’єр-міністра України та Голови Верховної Ради України. На урочистостях був присутній Віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон, який особисто привітав працівників галузі та вручив урядові відзнаки найкращим енергетикам України.

  У своєму вітальному виступі Міністр енергетики та вугільної промисловості України відзначив символічність професійного свята, що саме взимку, коли всі особливо потребують затишку в домівках, служителі енергії, вершителі світла і тепла відзначають День енергетика України.

  Також Ігор Насалик подякував колективам енергетичних підприємств України за ефективність, єдність та згуртованість: «Коли було заблоковано постачання вугілля із окупованої території, навіть ті компанії, які конкурують між собою, допомагали в постачанні паливної складової, щоб споживачі України не відчули на собі жодного дискомфорту».

  За словами Ігоря Насалика, за останні три роки проведена значна робота щодо диверсифікації постачання енергоресурсів, і таку роботу могли виконати тільки талановиті люди, якими є енергетики.

  «Усі енергетичні та технологічні ланцюжки були побудовані здебільшого з Російською Федерацією. Що таке за короткий період трансформувати внутрішню енергетичну систему – це могли зробити тільки українці, тільки ті фахівці, які працюють в енергетичній галузі нашої держави», - відзначив Міністр.

  З нагоди свята Ігор Насалик побажав енергетикам безаварійної роботи, щоб професіонали галузі чули щодня: «Усі об’єкти енергетики працюють у штатному режимі».

  Гості урочистого заходу переглянули фільм з історії енергетики, де прозвучали спогади та слова привітання від колишніх міністрів Івана Плачкова, Володимира Демчишина, а також в.о. Голови Комітету Верховнї Ради України з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки Олександра Домбровського.

  Від старшого покоління енергетиків працівників галузі привітав Герой України, академік Семен Поташник.

  Хочеться вірити, що трудові традиції українських енергетиків передаватимуться наступному поколінню, стануть фундаментом ефективного функціонування галузі та виведуть паливно-енергетичний комплекс на якісно новий рівень. Це стане можливим лише завдяки професіоналам, які працюють в енергетиці – це люди стійкі характером, мужні та віддані обраній професії.

  Завдяки їх роботі, кожен з нас може насолоджуватися теплом у своїх квартирах холодними зимовими вечорами, працювати або займатися хатніми справами в темний час доби під світлом без змін напруги.