• In English
 • Надання якісної меддопомоги та реабілітація дітей, які постраждали внаслідок збройної агресії росії, є пріоритетом для МОЗ, – Сергій Дубров
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 01 червня 2023 року о 13:36

  Через повномасштабну війну росії проти України чимало громадян – як дорослих, так і дітей – зазнали мінно-вибухових та вогнепальних травм та потребують спеціалізованого лікування і подальшого відновлення. Питання комплексне і стосується як психологічної, так й фізичної реабілітації. Про це перший заступник Міністра охорони здоров’я України Сергій Дубров розповів під час конференції до міжнародного Дня захисту дітей – «Війна. Недоспівана колискова».

  «Повномасштабна війна в Україні спричинила наднавантаження та стала серйозним викликом для системи охорони здоров’я. Зараз одним із нагальних питань для Міністерства охорони здоров’я є реабілітація та відновлення кожного українця, який постраждав внаслідок цієї війни. Особливо йдеться про відновлення дітей з пораненнями, травмами, що виникли внаслідок збройної агресії росії. На сьогодні – 1317 дітей були травмовані через цю жахливу війну, – сказав Сергій Дубров. – Тож зараз пріоритет для нас – зробити все, аби кожна дитина, яка цього потребує, могла отримати своєчасну та якісну медичну допомогу й медичну реабілітацію». 

  Перший заступник Міністра охорони здоров’я розповів, що напрям фізичної реабілітації нині активно починає розвиватися та трансформуватися. Раніше йшлося про реабілітацію пацієнтів після інсультів, а також інших тяжких станів, тоді як зараз у суспільстві є інша нагальна потреба у фізичній реабілітації дітей і дорослих, які отримали травми внаслідок війни.

  Також Сергій Дубров зазначив, що через травмівний досвід війни велика кількість дітей продовжує потребувати лікування не лише у гострому періоді, а й після фізичної реабілітації.

  Завдяки підтримці міжнародних партнерів та колег українські фахівці можуть обмінюватися досвідом та, таким чином, покращувати свої практичні навички у цій сфері. Завдяки чому МОЗ якісно змінює підходи до реабілітації.

  Щодо психологічної реабілітації, то зараз, за ініціативи першої леді України Олени Зеленської, активно реалізується та впроваджується Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?». Вона направлена на психологічну підтримку та збереження психологічного ресурсу українців. Одним із відповідальних напрямів у межах Програми є якісне професійне навчання з психологічної допомоги для лікарів первинної ланки медичної допомоги. Адже саме вони першими контактують з дитиною та її родиною, і можуть не лише надати медичну допомогу, але й вчасно зреагувати та переадресувати пацієнта до профільного спеціаліста у разі потреби. Уже понад 10 тисяч лікарів ПМД (сімейники, терапевти, педіатри) пройшли онлайн-навчання та ще одна тисяча – пройшла навчання в офлайн-форматі. Понад 2 000 із них – педіатри, а також 66 інших дитячих лікарів.

  Ще одним важливим кроком стало включення до Програми медичних гарантій нових пакетів – «Комплексна реабілітаційна допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах» та «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги».

  Перший заступник Міністра охорони здоров’я України Сергій Дубров додав, що зараз Міністерство удосконалює систему медичної реабілітації, щоби реалізувати потенціал людини до відновлення та якнайскоріше допомогти їй повернутися до повсякденного життя.