Сьогодні, 22 лютого, у Києві заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції генерал-лейтенант Анатолій Петренко провів зустріч з американською делегацією на чолі з Директором Агенції з обліку військовополонених та зниклих безвісти військовослужбовців Міністерства оборони США Келлі Маккігом.
До складу української делегації також увійшли представники профільних структурних підрозділів Міністерства оборони України та Генерального штабу, представники керівництва Національного військово-історичного музею України.
Сторони обговорили питання обміну досвідом щодо пошуку зниклих безвісти, а також інші можливі напрямки співробітництва, включаючи формат та стратегію подальшої співпраці.
На початку зустрічі генерал-лейтенант Анатолій Петренко подякував американській стороні за надання допомоги та підтримку української армії.
«Ми дуже цінуємо ваші зусилля для розвитку наших оборонних спроможностей. На стратегічному рівні ви берете участь майже в усіх процесах становлення української армії та розвитку нових оперативних спроможностей. Ваш внесок у трансформаційні процеси та оборонну реформу є неоціненним, – зазначив Анатолій Петренко. – Ця зустріч – це можливість відкрити новий розділ у відносинах. Документ, який оформить цю співпрацю щодо пошуку зниклих безвісти, майже готовий, і він відповідає спільним інтересам. Також сприятиме проведенню робіт з пошуку зниклих безвісті, формуванню нової специфічної спроможності в Збройних Силах України».
За словами заступника Міністра оборони, питання пошуку зниклих безвісти потребує постійної уваги. Підписання документа про співпрацю між Національним військово-історичним музеєм України та Агенцією з обліку військовополонених та зниклих безвісті військовослужбовців Міністерства оборони США визначить рамки співпраці, дозволивши розвинути національну систему на унікальному досвіді американської сторони. Серед складових цього процесу заступник очільника оборонного відомства визначив необхідність чіткого розподілу відповідальності, підготовку та навчання персоналу, консолідацію зусиль різних структурних підрозділів, матеріальну складову.
У свою чергу пан Келлі Маккіг зазначив, що Україна вже багато років надає допомогу американській стороні у пошуку зниклих безвісти під час Другої світової війни.
«Дуже вдячні за співпрацю, це наша гуманітарна місія. Ми несемо відповідальність перед військовослужбовцями, перед їх родинами. І нам дуже приємно, що Україна розділяє з нами ці цінності та філософію, має таке ж розуміння проблематики. Ми задоволені прогресом наших відносин в цьому питанні», – підкреслив Директор Агенції.
Документ про співпрацю між Національним військово-історичним музеєм України та Агенцією з обліку військовополонених та зниклих безвісти військовослужбовців Міністерства оборони США є проектом обміну досвідом та співпраці щодо пошуку зниклих безвісти військовослужбовців на території сучасної України. Так, в рамках такої співпраці з агенцією у серпні 2016 році у Національному військово-історичному музеї України відбулася церемонія вшанування та передачі останків пілота Військово-повітряних сил США, який загинув на території України у 1944 році.