• In English
 • Національна служба здоров’я вже виплатила 25 центрам екстреної медицини понад 8,9 млрд грн
  Національна служба здоров’я України, опубліковано 20 листопада 2020 року о 13:58

  За надання допомоги пацієнтам з COVID-19, найбільші суми отримали Центри екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Київ - 516 млн грн, Львівської області - понад 351 млн грн та Харківської - 336 млн грн. 

  Національна служба здоров’я уклала договори з 25 Центрами екстреної медичної допомоги кожної області країни та міста Київ. Цим закладам НСЗУ за квітень-жовтень виплатила понад 5 млрд грн за надання  екстреної допомоги пацієнтам та понад 3,9 млрд грн - за надання допомоги пацієнтам з COVID-19. Загалом, 25 центрів екстреної медицини за сім місяців 2020 року отримали від НСЗУ понад 8,9 млрд грн.

  За надання допомоги пацієнтам з COVID-19, найбільші виплати отримали центри екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Київ - 516  млн грн, Львівської області - понад 351 млн грн та Харківської - 336 млн грн. 

  Центри екстреної медичної допомоги є закладами охорони здоров’я, зі своїми підрозділами та відділеннями. Бригади ЕМД можуть базуватися в межах станцій та підстанцій екстреної (швидкої) медичної допомоги, а також у пунктах постійного чи тимчасового базування. Медики ЕМД працюють цілодобово і при зверненні за допомогою до пацієнта вирушить та бригада, яка перебуває найближче до місця події. 

  Бригади “швидкої” приїздять у випадку невідкладних станів, які викликані нещасними випадками, раптовими захворюваннями, ускладненнями вагітності тощо. Щоб отримати таку допомогу пацієнту не потрібна декларація з лікарем чи направлення від нього. Пацієнту необхідно викликати «швидку» за номером 103. Або це мають зробити його близькі, рідні, люди, які опинилися поряд, якщо мова йде, зокрема, про нещасні випадки, ДТП, або лікуючий лікар самостійно звернутись до підрозділу ЕМД. 

  Відповідальність пацієнта або його рідних полягає в тому, щоб вчасно звернутись по медичну допомогу. При цьому, надати достовірну, правдиву інформацію про стан свого здоров’я. При зверненні на 103, диспетчер реєструє виклик і за потреби відправляє до пацієнта найближчу вільну бригаду екстреної медичної допомоги. 

  Відповідальність бригади “швидкої” в тому, щоб оперативно приїхати до пацієнта, оцінити його стан, мати для цього усе необхідне обладнання, встановити попередній діагноз, надати екстрену медичну допомогу та за потреби транспортувати пацієнта до відповідної лікарні. 

  Надання екстреної медичної допомоги надання допомоги пацієнтам з COVID-19 та з підозрою на нього є безоплатним.