• In English
 • Національна служба здоров’я виплатила закладам понад 17,3 млрд грн за надання медпослуг у стаціонарах
  Національна служба здоров’я України, опубліковано 21 жовтня 2020 року о 11:37


  За пакетами «Терапевтичні госпіталізації» та «Хірургічні операції у стаціонарних умовах» безоплатно проліковано понад 47 тисяч українських пацієнтів. 

  Національна служба здоров’я уклала договори з 1086 закладами на надання медичної допомоги пацієнтам у стаціонарних умовах. Цим закладам НСЗУ виплатила понад 17,3 млрд грн. Найбільше отримали Дніпропетровська обласна клінічна лікарня ім.Мечникова - майже 131 млн грн, Олександрівська клінічна лікарня міста Київ - майже 113 млн грн та клінічна лікарня швидкої медичної допомоги міста Львів - 108 млн грн.

  Оплати медзакладам, законтрактованих за пакетами по терапії та хірургії, здійснюються на 100% за глобальним бюджетом. Лікарня отримує кошти незалежно від кількості госпіталізацій або проведених операційних втручань. Адже через карантинні обмеження в деяких регіонах скасовані планові госпіталізації та операції. Щоб це не вплинуло на роботу закладів, до кінця року продовжено виплати за глобальним бюджетом.

  Протягом квітня-вересня вже понад 47 тисяч пацієнтів отримали лікування у стаціонарі за пакетами «Терапевтичні госпіталізації» (41,2%) та «Хірургічні операції у стаціонарних умовах» (58,8%).

  За дослідження щорічного «Індексу здоров’я», кількість пацієнтів, направлених лікарями на госпіталізацію, скоротилася з 46,8% у 2018 році до 37% у 2019 році. Натомість збільшився відсоток тих, хто був направлений на госпіталізацію бригадою швидкої допомоги – із 24,4% у 2018 році до 30,6% у 2019 році. Це свідчить про те, що українці до останнього намагалися уникнути госпіталізації через страх потрапити у фінансову скруту. 63,2% тих, хто проходив стаціонарне лікування платили за товари медичного призначення, 36,1% – на рахунок благодійного фонду, 31,3% – офіційно у касі і чверть (25,5%) платили «у конверті» з рук у руки. При цьому в багатьох випадках плата за стаціонарну допомогу не є добровільною: майже 70% пацієнтів робили це за вимогою. Так не має бути. Медична допомога, яку отримує пацієнт, не повинна призводити до катастрофічних фінансових витрат його родини. Саме для цього працює Програма медичних гарантій. У межах пакетів стаціонарної допомоги пацієнт має право на низку безоплатних послуг.

  Більшість госпіталізацій, які відбуваються в Україні, не передбачають хірургічних втручань. Медична допомога надається в межах пакета «Стаціонарна допомога дорослим і дітям без проведення хірургічних операцій» (або «Терапевтичні госпіталізації»). Така госпіталізація включає: профілактику, діагностику, лікування (в тому числі медикаментозне), медичну допомогу вагітним з ускладненим перебігом вагітності, медичну реабілітацію в гострому періоді.

  У межах госпіталізації заклад має забезпечити медичні вироби, витратні матеріали та лікарські засоби з Національного переліку основних лікарських засобів. А також ліки, які заклад отримує через централізовані закупівлі. Ці ліки не включені до тарифу, але їх закуповує для українців держава. Інформація про наявність відповідних ліків у конкретній лікарні має бути розміщена на інформаційній дошці, на офіційному веб-сайті медзакладу, а також на сайті місцевої влади. Лабораторні та інструментальні дослідження також включені до цього пакета. Пацієнт не має платити за те, за що заплатила держава.

  До пакета «Хірургічні операції у стаціонарних умовах» входить усе те, що передбачено у пакеті «Терапевтичні госпіталізації», а також проведення хірургічної операції з анестезією, інструментальні та лабораторні обстеження, включно з гістологією та біопсією при потребі та післяопераційний моніторинг пацієнта, знеболення та подальша медикаментозна терапія.

  Пацієнт може отримати безоплатно послуги за пакетами стаціонарної допомоги за направленнями лікаря, з яким укладена декларація, лікуючого лікаря, за доставленням бригадою екстреної медичної допомоги, за направленням з іншого клінічного підрозділу або закладу в разі, якщо людина вже лікується у стаціонарі, а також за самозверненням у невідкладному стані.