• In English
 • Національна поліція: З початку року Департаментом захисту економіки вже викрито у корупції 137 посадовців
  Національна поліція України, опубліковано 04 січня 2019 року о 18:01

  Працівники Департаменту захисту економіки Національної поліції та його територіальних управлінь не тільки викривають посадових та службових осіб у вимаганні та отриманні неправомірної вигоди, а також контролюють дотримання ними законодавства у сфері запобігання корупції. Окрім кримінальної відповідальності за корупційні діяння, передбачена й адміністративна.

  Працівники Департаменту розпочали проведення моніторингу щодо дотримання уповноваженими суб’єктами норм Закону України «Про запобігання корупції» та вже виявили сотні порушень. На даний час вже складено 164 адміністративні протоколи відносно 137 посадових та службових осіб. Зокрема:

  • обласні та районні державні адміністрації – 13,
  • міські та районні ради – 28,
  • сільські ради - 26,
  • юридичні особи публічного права - 24,
  • інші органи виконавчої та державної влади - 26
  • судова гілка влади - 6 осіб,
  • державної фіскальної служби - 8,
  • військовослужбовці – 5.

  Проаналізувавши зібрані матеріали, можна з упевненістю сказати, що основними порушеннями корупційного законодавства є невчасно подані декларації про майно та доходи, не внесення змін у майновий стан, наприклад після придбання (продажу) нерухомості або отримання подарунків тощо. Тобто найчастіше посадовці порушують вимоги фінансового контролю.

  Наразі саме за порушення цієї норми складено 159 адміністративних протоколів.

  130 протоколів за несвоєчасне подання без поважних причин декларацій. Відповідальність за дане правопорушення передбачена ч. 1 ст. 172-6 кодексу України про адміністративні правопорушення.

  29 протоколів - за несвоєчасне повідомлення НАЗК про суттєві зміни у майновому стані. За вчинення цього правопорушення адміністративна відповідальність передбачена ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.

  Окрім того, деякі посадові особи знехтували нормами Закону стосовно обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності (ч.2 ст. 172-4 КУпАП) та вимогами щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів (ч. 1 ст. 172-7 КУпАП). Наприклад, обіймаючи посаду в органах місцевого самоврядування, посадовці продовжували перебувати у складі засновників комерційної структури або голосували за преміювання власних родичів.

  За порушення норм антикорупційного законодавства винних чекає покарання у вигляді штрафних санкцій. Разом з тим на посадовців може чекати і дисциплінарна відповідальність, передбачена іншими законодавчими актами.