• In English
 • На території Чорнобильської зони продовжуються рейди: виявлено нові факти порушення природоохоронного законодавства

  За фактом розслідування незаконної рубки дубів на території Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника, виявленої наприкінці 2023 року, за процесуального керівництва Спеціалізованої екологічної прокуратури Офісу Генерального прокурора п’ятьом учасникам організованої групи повідомлено про підозру за фактом незаконної порубки дерев на території заповідника, перевезення та збуту незаконно зрубаних дерев.

  За даними Офісу Генерального прокурора, керівник ДСП «Північна Пуща», яке підпорядковане Державному агентству управління зоною відчуження, створив та очолив злочинну групу для здійснення незаконних рубок дерев на території зони відчуження, що входить до Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.

  Насправді таких випадків набагато більше. Щоб їх виявити та передати матеріали правоохоронним органам за дорученням Міністра захисту довкілля та природних ресурсів Руслана Стрільця при ДАЗВ була створена Міжвідомча робоча група. 

  На сьогодні вже проведено понад 30 рейдів за участю представників Державного агентства лісових ресурсів України, Державної екологічної інспекції та супроводжуючих осіб від Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника. За їх результатами виявлені нові факти порушень природоохоронного законодавства на території Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника. Серед яких:

  • незаконні рубки лісових насаджень породи «акація біла» в кількості 14 одиниць. Орієнтовна шкода складає 1,4 млн. гривень;
  • незаконні рубки лісових насаджень породи «сосна звичайна» 201 шт, «акація біла» 4 шт, «осика» 4 шт та «береза повисла» 1 шт. Орієнтовна шкода складає 14,2 млн. гривень;
  • недотримання режиму територій та обʼєктів природно-заповідного фонду, а саме факти розорювання земель з метою проведення сільськогосподарських робіт (культивація, сінокосіння та вирощування сільськогосподарських культур).

  Матеріали про виявлені порушення направлені для долучення до відкритого Спеціалізованою екологічною прокуратурою Офісу Генерального прокурора кримінального провадження. 

  Раніше ми інформували про те, що під час позапланової перевірки Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника фахівці Держекоінспекції та Держлісагентства зафіксували понад 500 пнів зрізаних дерев та розорювання земель для сільськогосподарських робіт.

  Нагадаємо, що до Міжвідомчої робочої групи при Державному агентстві з управління зоною відчуження увійшли голова Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко, народні депутати Ольга Василевська-Смаглюк, Олександр Матусевич, Юлія Овчинникова, представники Міндовкілля, ДАЗВ, Держлісагентства, Держекоінспекції та представники громадських організацій.

  Робоча група проводить комплексну перевірку даних щодо можливих незаконних дій на території Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника, а саме полювання, рубок, розорювання земель для сільськогосподарських потреб, вилову риби та інших правопорушень у сфері захисту довкілля.