• In English
 • На сьогодні майже 70% генерації України можна вважати чистою енергію, – Ярослав Демченков
  Міністерство енергетики України, опубліковано 22 вересня 2021 року о 08:54

  21 вересня в м. Любляна (Словенія) відбулась зустріч Групи високого рівня з розвитку енергетичних мереж у Центральній та Південно-Східній Європі (CESEC). Захід відбувався в рамках президенства Словенії у Раді Європейського Союзу. Україну представляв заступник Міністра енергетики з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков.

  Відкриваючи зустріч, Єврокомісар з питань енергетики Кадрі Сімсон підкреслила, що Європейський Союз в липні цього року оприлюднив широкий план боротьби зі зміною клімату та досягнення вуглецевого нейтралітету до 2050 року. «Енергетичний перехід є інвестицією в майбутнє наших економік», – сказала Єврокомісар. Вона закликала країни-учасниці пропонувати спільні проекти регіонального значення в енергетиці та запевнила у підтримці таких проектів з боку ЄС.

  Під час зустрічі представники урядів країн CESEC презентували своє бачення ринків електроенергії, природнього газу та водню.

  «Кліматичні умови України обумовлюють розташування великих об'єктів вітрової енергетики переважно на узбережжі Запорізької та Херсонської областей України. Морські вітропарки, що можуть бути розташовані в шельфовій частині Чорного моря, можуть виконувати роль енергетичних хабів, тобто з’єднувати енергетичні системи України, Румунії, Болгарії та Туреччини», – зазначив Ярослав Демченков.

  При цьому важливим аргументом на користь України є те, що українська генерація електрогенерації є переважно низьковуглецевою.

  «Викиди вуглецю в Україні вже зараз суттєво нижчі за середньоєвропейські. На сьогодні вже майже 70% генерації України можна вважати чистою енергію», – наголосив Ярослав Демченков.

  Заступник Міністра також підкреслив важливість співпраці країн регіону у водневій енергетиці для Європи в цілому.

  «ЄС опрацьовується можливість створення єдиної газової інфраструктури для транспортування водню в рамках проекту Hydrogen Backbone. Долучення України до цього процесу буде сприяти розвитку водневого виробництва та реалізації частини Європейської водневої стратегії, де Україні відведено місце партнера з постачання відновлюваного водню», – заявив заступник Міністра.

  За результатами засідання Група високого рівня CESEC схвалила оновлений План дій з електроенергетики щодо пріоритетних інфраструктурних проектів.

  В рамках заходу Ярослав Демченков провів двосторонні зустрічі з представниками країн-членів CESEC, Європейської комісії та керівництвом Секретаріату Енергетичного співтовариства. Під час зустрічей заступник Міністра приділив особливу увагу питанням інтеграції газового та енергетичного ринків України з ЄС та країнами CESEC.

  Довідково

  Група високого рівня з розвитку енергетичних мереж у Центральній та Південно-Східній Європі (Central and South-Eastern Europe energy connectivity, CESEC) працює над прискоренням інтеграції ринків газу та електроенергії в Центральній та Південно-Східній Європі. Метою Групи є вироблення спільного підходу до ринків електроенергії та газу, енергоефективності та розвитку ВДЕ, вибір пріоритетних проектів для побудови взаємопов'язаного регіонального ринку електроенергії та газу, а також конкретні дії щодо збільшення частки ВДЕ та інвестиції в енергоефективність у регіоні.