• In English
 • На сайті МОН розміщено покрокові інструкції для абітурієнтів з Криму та Донбасу щодо вступу у заклади вищої освіти у 2018 році
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 05 травня 2018 року о 15:45

  Міністерство освіти і науки України спільно з Фондом «Відкрита політика» розробили «дорожні карти» для абітурієнтів з Криму та Донбасу. В них є докладна інформація про те, як і коли вступники з цих територій можуть вступити до вишів або ПТНЗ за спрощеною процедурою через освітні центри або за звичайною процедурою, якщо навчалися на екстернаті і здали ЗНО.

  Інструкції розміщено на сайті Міністерства в розділі «Жителям Криму та Донбасу / Вступникам 2018» ( https://mon.gov.ua/ua/zhitelyam-donbasu-ta-krimu/vstupnikam )

  Вступ за спрощеною процедурою через освітні центри «Крим – Україна» та «Донбас – Україна» передбачає, що абітурієнту не обов'язково складати ЗНО, мати при собі паспорт або атестат про загальну середню освіту державного зразка. Достатньо подати до 20 липня (до 18.00) заяву та заповнити освітню декларацію в освітніх центрах, які розпочнуть свою роботу вже з 4 червня (з переліком освітніх центрів можна ознайомитися за посиланнями: ОЦ «Крим-Україна» ( https://mon.gov.ua/ua/zhitelyam-donbasu-ta-krimu/studentam/osvitni-centri/osvitni-centri-krim-ukrayina ) та ОЦ «Донбас-Україна» ( https://mon.gov.ua/ua/zhitelyam-donbasu-ta-krimu/studentam/osvitni-centri/osvitni-centri-donbas-ukrayina) ).

  Розроблені інструкції містять всі ключові дати щодо подачі документів, проведення вступних іспитів, зарахування, а також перелік необхідних документів та алгоритм дій, які має виконати вступник.

  Крім того, в них можна знайти інформацію про те, як отримати атестат про загальну середню освіту та вступити до вишу за звичайною процедурою, склавши ЗНО.

  Традиційно в цьому році для кримчан та вступників з Донбасу працює “гаряча лінія”, де вони можуть отримати консультації з питань вступу - в інструкції є посилання на мобільні додатки та контакти для зв'язку з консультативними центрами.

  Нагадаємо, що в квітні МОН провело нараду з представниками ЗВО та місцевих департаментів освіти щодо організації вступу абітурієнтів з Криму та Донбасу.

  https://mon.gov.ua/ua/news/vstup-2018-abituriyenti-z-krimu-ta-donbasu-vzhe-vtretye-zmozhut-vstupati-do-ukrayinskih-vishiv-abo-ptnz-za-sproshenoyu-proceduroyu

  Також раніше на сайті МОН повідомлялось, що для вступу кримчан в українські виші за спрощеною процедурою в 2018 році діятиме 35 освітніх центрів.

  https://mon.gov.ua/ua/news/dlya-vstupu-krimchan-v-ukrayinski-vishi-za-sproshenoyu-proceduroyu-diyatime-35-osvitnih-centriv

  Довідково

  В 2017 році за консультацією до освітніх центрів «Крим-Україна» та «Донбас-Україна» звернулося майже 5 тис. вступників. До українських вишів через освітні центри вступили 1 550 осіб, що на третину більше ніж у 2016 році.