• In English
 • На Росію треба тиснути доти, доки порушення, вчинені нею, не будуть належним чином усунуті, – Іванна Климпуш-Цинцадзе у Брюсселі
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 25 лютого 2019 року о 19:10

  Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася у Брюсселі із Віце-премʼєр-міністром, Міністром закордонних та європейських справ Королівства Бельгія Дідьє Рейндерсом.  

  Сторони обговорили українсько-бельгійський двосторонній діалог, торговельно-економічне партнерство, співпрацю у військовій сфері та взаємодію країн у межах міжнародних організацій.

  Обговорюючи питання торговельного співробітництва, Віце-прем’єр-міністр України зазначила, що товарообіг між Україною та Бельгією у 2018 році зріс на 18%, порівняно з 2017 роком, і склав понад мільярд доларів США. Таке пожвавлення торговельних відносин є результатом дії Поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі між Україною та ЄС (ПВЗВТ), додала вона. Сторони позитивно оцінили результати Четвертого засідання Змішаної комісії з питань торговельно-економічного та фінансового співробітництва. Було зазначено, що наступним практичним кроком має стати організація економічних і торговельних місій двох країн.

  Під час зустрічі також були обговорені питання можливого «патронату» держав-членів ЄС над українськими містами, які постраждали внаслідок окупації Донбасу.

  Також Віце-прем'єр-міністр України привітала приєднання Королівства Бельгія до Декларації Генасамблеї ООН щодо вшанування 85-ї річниці Голодомору та закликала представників бельгійського Уряду сприяти схваленню бельгійським Парламентом резолюції щодо визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу.

  У контексті непостійного членства Бельгії у Раді безпеки ООН було обговорено перспективи українсько-бельгійської взаємодії та протидії агресії РФ щодо України.

  «Політичний тиск на Росію має здійснюватися доти, доки порушення, вчинені нею, не будуть належним чином усунуті, зокрема, у межах виконання Мінських домовленостей. Переконана, що російська збройна агресія має залишатися на порядку денному Радбезу ООН, адже це кричущий факт порушення міжнародного права та Статуту Організації Об'єднаних Націй», –  підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  Сторони також обговорили плідну співпрацю на міжнародній арені. Зокрема, Віце-прем'єр-міністр привітала незмінну позицію Бельгії щодо підтримки резолюцій заходів у рамках ООН стосовно незалежності і територіальної цілісності України, засудження агресії Російської Федерації в Україні. Віце-прем'єр-міністр Бельгії Дідьє Рейндерс також наголосив на важливості  завершення розслідування катастрофи пасажирського літака рейсу МН 17.

  На Росію треба тиснути доти, доки порушення, вчинені нею, не будуть належним чином усунуті, – Іванна Климпуш-Цинцадзе у Брюсселі