• In English
 • На початок року групи розмінування ЗС України та інших силових структур розмінували майже 26 тисяч гектарів території на сході України
  Міністерство оборони України, опубліковано 05 січня 2018 року о 15:20

  Згідно з Планом заходів з організації робіт гуманітарного розмінування звільнених територій Донецької та Луганської областей на 2017 рік, основні зусилля органів виконавчої влади і неурядових організацій були зосередженні на проведенні нетехнічних обстежень. Здійснювалися заходи з розмінування, маркування ідентифікованих підозрілих та небезпечних ділянок.

  Станом на 1 січня 2018 року групи розмінування Збройних Сил України, Державної спеціальної служби транспорту, піротехнічні підрозділи Державної служби України з надзвичайних ситуацій здійснювали заходи з розмінування на території майже 26 тисяч гектарів. Вдалося знешкодити і знищити близько 326 тисяч вибухонебезпечних предметів.

  Зокрема, групи розмінування Збройних Сил України працювали на території 3632 гектари, де їм вдалося знешкодити і знищити понад 177,5 тисяч вибухонебезпечних предметів. Також очищено понад 1100 кілометрів доріг та майже 18 кілометрів залізничних колій. Загалом було перевірено 106 об’єктів.

  Під загальною координацією Міністерства оборони України до виконання згаданого плану також залучалися неурядові організації, які впродовж минулого року брали участь у роботах з розмінування на 47 ділянках загальною площею 640 гектарів. Завдяки такій допомозі очищено понад 130 гектарів території і виявлено 528 вибухонебезпечних предметів. Найбільший внесок у цю справу зробила фундація The Halo Trust.

  Також упродовж року тривала робота з інформування населення щодо ризиків, пов’язаних із мінною небезпекою до якої були залучені підрозділи Збройних Сил України й неурядових організацій.