• In English
 • На НСК «Олімпійський» продовжуються тренування учасників бойових дій, – Мінмолодьспорту
  Міністерство молоді та спорту України, опубліковано 10 липня 2019 року о 16:38

  Офіс Уповноваженого Президента України з питань реабілітації учасників бойових дій, Міністерство молоді та спорту, Федерація легкої атлетики та Національна рада спортивної реабілітації захисників України продовжують розвивати проект можливостей та реабілітації через спорт для ветеранів АТО/ООС, які отримали поранення, каліцтва, контузії та інші захворювання внаслідок війни.

  Саме про це йшлося 9 липня під час тренування, участь у якому взяли учасники проекту – ветерани АТО, а також тренери та спортсмени національної збірної України з легкої атлетики.

  Перший заступник Міністра та президент Федерації легкої атлетики Ігор Гоцул нагадав, що проект розпочався з обговорення і усвідомлення проблеми, яка накопичується в нашій країні – реабілітація учасників бойових дій, які повертаються у мирне життя: «Міністерство молоді та спорту підтримує цей проект не тільки тому, що це є частиною наших обов’язків – це ще й громадянська позиція. Протягом майже року такі тренування відбуваються. Ми вирішили, що наші ветерани приходитимуть на тренування зі своїми родинами, і це ще один чинник реабілітації і соціальної адаптації».

  Тренування супроводжуються двома професійними складовими. По-перше, із спортсменами працюють професійні тренери з легкої атлетики, які допомагають планувати навантаження для такої складної категорії. Друга складова – тренування супроводжує Служба спортивної медицини, підпорядкована Мінмолодьспорту.

  «Ми разом з Вадимом Свириденком говорили про те, що Міністерство разом із командою Уповноваженого Президента мають вийти з ініціативою про поширення цього досвіду по всіх регіонах України – системи, коли ветерани у будь-якому місті зможуть прийти і знайти можливість кваліфікованого тренування і відновлення. Тому цей досвід, який накопичується зараз, важливий – ми застосовуємо іноземні напрацювання, а також випробовуємо власні ідеї», – зазначив Ігор Гоцул.

  Уповноважений Президента України з питань реабілітації учасників бойових дій Вадим Свириденко відзначив важливість цього проекту та необхідність його подальшого розвитку: «Я сам відновився через спорт. Для мене це був важкий шлях, і я хочу, щоб для інших ветеранів він був швидший і легший. Тому минулого року ми звернулись до міністерств по допомогу в розробці програми і зараз бачимо, що це працює, бачимо результати».  

  Ветеранську спільноту України очікують міжнародні змагання – Марафон Морської піхоти у Вашингтоні,  який щороку відбувається у жовтні, важлива подія серед ветеранів і ветеранок всього світу. У листопаді – Бейрутський марафон, у якому теж візьме участь українська команда.