• In English
 • На Міжнародній виставці органічних харчових продуктів «БіоФах 2023» Україну представляють 23 компанії

  14 лютого 2023 року у м. Нюрнберг (Німеччина) розпочала свою роботу найбільша міжнародна виставка органічних харчових продуктів «БіоФах 2023».

  Щороку вона збирає тисячі учасників та експонентів з різних куточків світу, серед яких вже вдесяте представляють свою органічну продукцію українські виробники. Так, Україна на заході представлена масштабним Національним павільйоном загальною площею 188 м2, на якому свою продукцію виставляють 23 компанії-учасниці.

  З вітальним словом від Мінагрополітики на відкритті Національного павільйону виступив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький. Крім цього, запланована участь першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Висоцького у заходах, що проходитимуть в рамках виставки: Сесії конгресу БіоФах «Останні зміни в органічній політиці в регіонах Центральної та Східної Європи» та Конференції «Україна: Рік після початку війни – інноваційна сила органічних фермерів та глобальні стратегії підтримки», а також двосторонні зустрічі з представниками Чеської Республіки, Польщі, Німеччини, Швейцарії та Європейської Комісії.

  Презентація України на міжнародному рівні, участь у робочих зустрічах та побудова довгострокового партнерства із представниками міністерств різних країн, міжнародними організаціями, учасниками органічного ринку, надання міжнародній спільноті актуальної інформації про поточний стан органічного сектору в Україні та експортні можливості українських виробників органічної продукції в умовах війни дужа важлива, адже підтримка міжнародних партнерів та налагодження співпраці є одним із кроків зміцнення позиції України, як надійного виробника та експортера.

  Більше інформації про виставку можна знайти за посиланням.

  Довідково

  До повномасштабного вторгнення росії на територію України сектор органічного виробництва в Україні активно розвивався: збільшувалися площі земель, зайняті під органічним виробництвом (з 289 тис. га у 2017 році до 422 тис. га у 2021 році), зростала кількість виробників органічної продукції (з 504 операторів у 2017 році до 528 операторів у 2021 році).

  Останні роки Україна впевнено входила до ТОП 5 найбільших постачальників органічної продукції до ЄС. Зокрема, у 2021 році посіла 5 місце у світі із 126 країн за обсягами імпорту органічної продукції до ЄС із часткою 6,6% від загального обсягу ввезеної до країн ЄС органічної продукції. Так, протягом 2021 року до ЄС ввезено 190 тис. тонн української органічної продукції на суму близько 160 млн дол. США.

  Стикаючись з надзвичайно важкими обставинами, українських органічний сектор продовжує працювати і демонструвати свої досягнення. Так, протягом 2022 року Україна експортувала до ЄС та Швейцарії 225, 8 тис. тонн органічної продукції, що на 13% більше, ніж у 2021 році.